Kağıthane Belediyesi Başkan Danışmanı Emin Özkan İstifa Etti

Kağıthane Belediyesi Başkan Danışmanı Emin Özkan İstifa Etti

AK Parti’nin tanınan isimlerinden Emin Özkan, AK Parti Bartın Milletvekili Aday Adaylığı için Kağıthane Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa etti

 AK Parti’nin tanınan isimlerinden Emin Özkan, AK Parti Bartın Milletvekili Aday Adaylığı için Kağıthane Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa etti.

2007 Milletvekili seçimlerinde AK Parti Bartın Seçim Koordinasyon Merkezinde görev yapan ve 2009 yerel seçimlerinde AK PARTİ Bartın Belediye Başkan Adayı olan Emin Özkan, 2011 genel seçimlerinde de aynı partiden Milletvekili Aday Adayı olmuştu.

Uzun zamandır sürdürdüğü Kağıthane Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden Milletvekili aday adayı olmak için istifa ettiğini duyuran Özkan’ın Bartın’a gelerek AK Parti İl Başkanlığı’na aday adaylığına ilişkin başvuruda bulunması bekleniyor.

Özkan, sosyal paylaşım hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; “07 Haziran 2015 tarihinde yapılacak Milletvekili seçimlerinde Ak Parti aday adayı olmak için Kağıthane Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevimden istifa ettim. Kamuoyuna saygıyla duyuyorum .Dedi.

Özkan ayrıca “hedeflerim ve ideallerimle ilgili geniş açıklamayı 14 Şubat Cumartesi günü yapacağım adaylık başvurusu esnasında yapacağım” açıklamasında bulundu.

Emin Özkan Kimdir?

1967 Bartın doğumlu olan Emin Özkan, İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeodezi ve Fotogrametri mezunudur.

Bahçeşehir Üniversitesi “Hükümet ve Liderlik Okulu”nda Siyaset Okulu, Siyasi Kampanya Metotları ile Belediyelerde Kurumsallaşma ve Stratejik Yönetim Sertifika programlarını bitirdi.

 Ayrıca AK Parti Siyaset Akademisi’ni tamamladı.

Çeşitli spor kulüpleri ve sivil toplum kuruluşlarında faaliyetlerde bulunan Emin Özkan, GAP ve otoyol projelerinde çalıştıktan sonra İstanbul Kağıthane Belediyesi’nde çeşitli kademelerde çalıştı ve birim müdürlükleri görevinde bulundu.  

 Özkan son olarak Kağıthane Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevi yürütmekteydi.

 İyi derecede İngilizce, orta düzeyde Almanca bilen Özkan, evli ve 3 çocuk babası.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.