KAĞITHANE'DE YAŞAM ATÖLYESİ HİZMETE SUNULDU

KAĞITHANE'DE YAŞAM ATÖLYESİ HİZMETE SUNULDU

Çocukların yeteneklerini ve becerilerini keşfetmelerine olanak sağlayan 9 farklı atölyeden oluşan Harmantepe Yaşam Beceri Atölyesi'nin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Kağıthane Belediyesinin ilçeye yaptığı ve gelecek nesillere büyük kolaylıklar sağlayacak olan yatırımları devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Sultan Selim Mahalle Kompleksini görkemli bir açılışla basına ve vatandaşlara tanıtan Kağıthane Belediyesi, 9 farklı atölyeden oluşan Harmantepe Yaşam Beceri Atölyesinin de açılışını gerçekleştirdi.

Törende konuşan Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç; ‘’Öncelikle açılışımıza hoşgeldiniz. Yine önemli bir tesisimizin açılışında burada sizlerle birlikteyiz. Yaşam Beceri Atölyeleri bizim belediye olarak eğitime verdiğimiz önemin bir yansıması, burada bulunan atölyelerde çocuklar bir çok farklı alanda eğitimler alarak hem kendi yeteneklerini keşfetme hem de bir şeyler üretme fırsatı yakalayacaklar. Bütçemizin her yıl %25’ini bu tarz yatırımlara harcıyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimiz için yeni güvenli alanlar yaratıyoruz. Önümüzdeki üç ay içinde toplam 34 tane açılış gerçekleştireceğiz. Bugün bunlardan ikincisi olan Harmantepe Yaşam Beceri Atölyesini açıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.’’ dedi.

1300 m2’lik alana sahip olan Yaşam Beceri Atölyesinde  Görsel Sanatlar, Akıl Oyunları, Eğitici Drama, Hayal Odası, Robot Tasarımı, Robot Programlama, Osmanlı Kültürü, Müzik ve Mutfak Atölyeleri bulunuyor. Çocukların kendi yeteneklerini keşfetme fırsatı bulacağı Yaşam Beceri Atölyesinden vatandaşlar kayıt olarak ücretsiz faydalanabilecek. 


Kaynak: istanbulajansi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.