KAĞITHANELİ KADINLARDAN MEHMETÇİĞE  MORAL MEKTUBU

KAĞITHANELİ KADINLARDAN MEHMETÇİĞE MORAL MEKTUBU

Kağıthane Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile Nurtepe Sosyal Tesislerinde bir program düzenledi. Programa, Kağıthaneli kadınların Zeytin Dalı Operasyonunda görev alan Mehmetçiğe yazdıkları mektuplar  damga vurdu.

Kağıthane Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile Nurtepe Sosyal Tesislerinde bir program düzenledi. Programa yoğun bir ilgi ve katılım gösteren Kağıthaneli kadınlar Türk Silahlı Kuvvetlerinin yürüttüğü Zeytin Dalı Operasyonunu da unutmadı. ‘Biz Tüm Askerlerin Annesiyiz’ mottosuyla yola çıkan Kağıthaneli Kadınlar operasyonda görev yapan Mehmetçiğe,  moral ve motivasyon amaçlı mektuplar kaleme alarak ‘yanınızdayız’ mesajı gönderdi. 

Kadınlar günü ile ilgili günün anlam ve önemini belirten konuşmalarla başlayan program daha sonra kadınların mektuplarını kaleme alması ile devam etti. Cephede görev yapan Mehmetçiklere moral olması açısından, duygu ve düşüncelerini kaleme alan kadınların yazdığı yaklaşık beş yüze yakın mektup Zeytin Dalı Operasyonunda görev yapan Mehmetçiğe ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Programa Gezgin ve Aktivist Prof. Dr. Orhan Kural’da katıldı. Kurtuluş savaşında cephede askerlere destek olan kadınlara dikkat çeken Kural; ‘’ Bundan yaklaşık yüz yıl öncede kadınlarımız yine vatanı kurtarmak için ellerinden geleni yaparak vazifelerini yerine getirdiler. Kurtuluş savaşında bu millet bir çok kahraman kadın çıkardı. Bizler tarihimize ve bu değerlerimize sahip çıkmalıyız. Eğer  tarihimize sahip çıkamazsak geleceğimizi garanti altına alamayız. ‘’ dedi. Yazılan mektupların büyük bir hassasiyet ile Mehmetçiklere ulaştırılacağını belirten Kural, tüm kadınların kadınlar gününü kutlayarak bu ince davranışlarından dolayı onlara teşekkür etti.

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç da programa katıldı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile tüm dünya kadınlarının kadınlar gününü kutlayan Başkan Fazlı Kılıç; ‘’Tüm dünya kadınlarının kadınlar günü kutlu olsun. Bugün burada hem kadınlar gününü kutluyor hem de cephede, bizlerin rahat uyuyabilmesi için gecesi gündüzü olmadan görev yapan Mehmetçiğimize mektuplarımızı kaleme alıyoruz. Onlara verebileceğimiz küçük bir mutluluk ve motivasyon bile bizler için paha biçilemez bir gurur olacaktır.’’ Dedi.

Programda bazı kadınlar Mehmetçik için yazdığı mektup ve şiirleri de okudu. Salonda duygu dolu anların yaşandığı dakikaların ardından ise şehitler ve askerlerimiz için yapılan dua ile program sona erdi. 


Kaynak: Kağıthane Belediyesi








































HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.