KARDEŞ KÜLTÜRLERİN FESTİVALİ’NDE TÜRKÜ GECESİ

KARDEŞ KÜLTÜRLERİN FESTİVALİ’NDE TÜRKÜ GECESİ

Ataşehir Belediyesi’nin düzenlediği 8. Kardeş Kültürlerin Festivali’nin altıncı günkü konukları, Türk Halk Müziği’nin usta isimleri Arif Sağ, Belkıs Akkale, Erdal Erzincan ve Tolga Sağ oldu.

Ataşehir Belediyesi'nin bu yıl sekizincisini düzenlediği Kardeş Kültürlerin Festivali'nin altıncı gününde usta sanatçılar Arif Sağ, Belkıs Akkale, Erdal Erzincan ve Tolga Sağ müzikseverlere türkü ve deyiş ziyafeti yaşattılar.

Mustafa Kemal Mahallesi İBB Deprem Parkı’nda gerçekleşen konsere; CHP PM üyesi ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Doğuşcan Aydın Aygün, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın,  Maltepe İlçe Başkanı Kenan Otlu, Belediye Meclis Üyeleri, Ataşehirli Muhtarlar ve çok sayıda Ataşehirli katıldı.

Konser programında sırasıyla Türk Halk Müziği ses sanatçıları Tolga Sağ ve Erdal Erzincan sahne alarak türkülere ses verdiler. Ardından Arif Sağ ve Belkıs Akkale sevilen eserlerini dinleyicilerle hep bir ağızdan seslendirdiler. Anadolu’nun birçok yöresinden türkülerin seslendirildiği gecede sanatçıların muhteşem performansı, izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Bağlama ustası Arif Sağ’a ve geceye emek veren sanatçılar Belkıs Akkale, Erdal Erzincan ve Tolga Sağ’a teşekkürlerini sunan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, festival anısına sevilen sanatçılara plaket ve çiçek takdim etti.

Festival programı; 22 Eylül Cuma günü Kayışdağı Mahallesi’nde Mustafa Ceceli ve Selçuk Balcı konserleri, 23 Eylül Cumartesi günü Atatürk Mahallesi ATAPARK Konser Alanı’nda sevilen Türk rock grubu Duman konseri ve son olarak 24 Eylül Pazar günü İçerenköy Mahallesi Adem Sokak’ta Tan Taşçı konseriyle son bulacak.

 

 

6sevnzxskhdthgloroI5xzkl.jpg

kmadkwebeztwivzhcfx834pb.jpg

slbouhzqbe1sIdnzw6qti2r8.jpg

s7ajfulu549qavgczk8xnbep.jpg

sIvapyu7c135nprael9mgv8l.jpg

liuhyxo0jedztbtrgxowghsj.jpg

u4v5g2hjplyaubg1n6skydr9.jpg

aIvcvqneqklxbgd32zo46zps.jpg

tsohd8zcmglpuibuvb5on7yr.jpg

rcxlnsxoytmuazpbekIw3ydq.jpg

v9skvezl0t2jix1n4exa7ufq.jpg

nhuazljlnvhfIoaqvk6tegie.jpg

q1wrdspvmxpIl49tkscnzybo.jpg

mhjlszqoph0ilbjcsczugerb.jpg

iylombssrzvaewhnmgppx67o.jpg

mtlfclcoewsyrjIxqdb3zvu7.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.