KARTAL BELEDİYESİ, 143’ÜNCÜ MUHTARLAR TOPLANTISI’NI GERÇEKLEŞTİRDİ

KARTAL BELEDİYESİ, 143’ÜNCÜ MUHTARLAR TOPLANTISI’NI GERÇEKLEŞTİRDİ

Türkiye’de ilk defa Kartal Belediyesi tarafından hayata geçirilen, Muhtarlar Toplantısı’nın 143’üncüsü, Mehmet Ali Büklü Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Türkiye’de ilk defa Kartal Belediyesi tarafından hayata geçirilen, Muhtarlar Toplantısı’nın 143’üncüsü, Mehmet Ali Büklü Meydanı’nda gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Yalı-Yunus-Topselvi Mahallesi’ndeki kültür merkezimizin yapımı tüm hızıyla devam ediyor. Kartal’ın kültür ve sanat hayatına canlılık katacak bir projemizi en kısa zamanda hayata geçirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal’ın sorunlarının tespiti ve hızlıçözümü için her ayın ilk cumartesi günü mahalle muhtarları ile bir araya gelmeye devam ediyor. Bu ay 143’üncüsü düzenlenen ve Mehmet Ali Büklü Meydanı’nda gerçekleştirilen Muhtarlar Toplantısı’na, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in yanı sıra Kartal Belediye Başkan Yardımcıları ve Kartal’daki 20 mahallenin muhtarları katıldı.

“YENİ KÜLTÜR MERKEZİ BİNASI, KARTAL’IN KÜLTÜR HAYATINI CANLANDIRACAK”

Toplantı, Başkan Gökhan Yüksel’in konuşmasıyla başladı.

Kartal’ın tüm mahallelerinde sosyal ve kültürel hayatını canlandırmak ve kronikleşmiş teknik sorunlarınıçözüme kavuşturmak amacıyla çalışmalarına devam ettiklerini belirten Başkan Gökhan Yüksel, “Bazı mahallelerimizde altyapıçalışmalarımız devam ediyor. Aynı zamanda önümüzdeki yılın da altyapı planlamasını yapıyoruz. 20 mahalledeki altyapı ve asfaltla alakalı adımları tamamlamış olacağız. Yalı-Yunus-Topselvi Mahallesi’ndeki kültür merkezimizin yapımı tüm hızıyla devam ediyor. Kartal’ın kültür ve sanat hayatına canlılık katacak bir projemizi en kısa zamanda hayata geçirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bir yandan da yaşam alanlarımızı yenilemeye ve yeni yaşam alanlarını hayata geçirmeye devam ediyoruz. Şu an toplantımızı gerçekleştirdiğimiz Mehmet Ali Büklü Meydanı bu alanlardan biri” dedi.

Başkan Gökhan Yüksel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İstanbul’un ve Anadolu Yakası’nın en büyük kitap fuarlarından birini gerçekleştirdik. 7’den 70’ye tüm Kartallılar, hatta İstanbullular usta yazar ve şairlerin gerçekleştirdiği söyleşilere ve fuar alanına adeta akın etti. Tabii biz de çok mutlu olduk. Kentlerin kalkınması ve gelişebilmesi için yaşam alanlarının düzenlenmesinin yanında kültür hayatını canlandırmanın da önemli olduğunu biliyoruz. Bu yöndeki çalışmalarımız devam edecek.”

Konuşmanın ardından, toplantıya katılan muhtarlar tek tek söz alarak, mahalleleri ile ilgili sorunları sıraladı. Başkan Gökhan Yüksel ve yetkililer, muhtarların mahalleri ile ilgili sorunlarını dinleyerek yapılacak çalışmalar ile ilgili notlar aldı.  

 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.