KARTAL BELEDİYESİ 200 KİŞİLİK EKİP İLE KURBAN BAYRAMI’NDA GÖREVE HAZIR

KARTAL BELEDİYESİ 200 KİŞİLİK EKİP İLE KURBAN BAYRAMI’NDA GÖREVE HAZIR

Kartal Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nda sağlıklı ve hijyenik koşullarda kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri için hazırlıklarını tamamladı. 

Kurban Bayramı’nda görev alacak 200 kişilik ekip ile göreve hazır olan Kartal Belediyesi, bu yıl da Kartal’da ve kurban satış alanında bayram boyunca hizmet verecek. 

Kordonboyu Mahallesi’nde bulunan ve bu yıl 80 çadırın kurulduğu ve 5500’den fazla büyük ve küçükbaş kurbanlık hayvanın bulunduğu 48 bin metrekare büyüklüğündeki kurban satış alanında da son hazırlıklar yapıldı. 

Vatandaşların Kurban Bayramı’nı rahat geçirmeleri ve belediye hizmetlerinin aksamaması için Kartal Belediyesi’nde Başkan Yardımcısı Mustafa Oktay Aksu’nun başkanlığında bir toplantı yapıldı. İlgili birim müdürleri ile gerçekleştirilen toplantıda görev dağılımı ve alınacak önlemler görüşüldü. Toplantıda ruhsatsız kaçak kesimlere kesinlikle izin verilmeyeceği belirtilerek bu konuda sıkı denetimlerin yapılması kararlaştırıldı. 

Kartal Yunus Mahallesi’ndeki kurban satış alanında ise sadece küçükbaş hayvanlarının kesiminin yapılabileceği bir alan hazırlandı. Vatandaşlar burada görevli veteriner kontrolünde ve din görevlilerinin nezaretinde kurban ibadetlerini gerçekleştirebilecek. Alanda ayrıca temizlik görevlileri de mesaide olacak ve kesim sırasında çıkabilecek atıklar hemen toplanarak çevrenin temizliği sağlanacak. 

Ayrıca Kartal Belediyesi’nin kurban yakalama ekibi de herhangi bir olumsuzluğa karşı görev başında olacak. 

Vatandaşlar dilek, öneri veya talepleri için Kurban Bayramı boyunca Kartal Belediyesi Komşu İletişim Merkezi’nin 444 4 578 numaralı telefonuna ulaşıp hizmet alabilecek. 

wlxhlfdIedu81cvkarjqybm2.jpg

z2eji5wsxbgdmftnrrppua6l.jpg

3th2buzhbxay7jvoawzcd8on.jpg

ieae3ncl8x0dgvh1yImto9xm.jpg

wnvboaacsgwctejquk5xoedm.jpg

9qIk6fygpenblfuqwtr1ilr2.jpg

jiqnysjhkedfwu3bfg4rnlra.jpg

rzhoq8542duxbdxgpvrf0tnl.jpg

ew8g60jcavytdofk5qmel4yq.jpg

mswzxhtbi2qohjc1n0spxbkj.jpg

sflrwbw3yo0ea1xid8gumtde.jpg

zdnatmujIbhew9gq0uboozck.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.