KARTAL BELEDİYESİ ÇOCUK MECLİSİ 2. DÖNEM SON OTURUMU YAPILDI

KARTAL BELEDİYESİ ÇOCUK MECLİSİ 2. DÖNEM SON OTURUMU YAPILDI

Kartallı çocukların yerel yönetimlerde söz sahibi olması adına düzenlenen Kartal Belediyesi Çocuk Meclisi’nin 2. dönem ve aynı zamanda son oturumu olan 3. oturumu Kartal Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşti.

Çocuklara yönelik Belediye hizmetlerinin artırılması, çocuk odaklı programlara daha fazla yatırım yapılması, "Çocuk dostu bütçe" uygulamalarını düzenlemek ve başlatmak adına 2020 yılında kurulan Kartal Belediyesi Çocuk Meclisi’nin son oturumu Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in katılımıyla yapıldı.  

Başkan Gökhan Yüksel’in öncülüğünde kurulan ve Kartal’daki çocukların eğitim, çevre, vb. konulardaki sorunlarını, dileklerini dile getirdiği, kent politikalarında fikirlerinin dikkate alındığı Çocuk Meclisi'nin 2. dönem ve aynı zaman son oturumu olan 3. oturumda çocukların fikirleri ve önerileri görüşüldü.

Uğrun Rüya Doğan’ın başkanlığında bir araya gelen Kartallı çocuklar gündem maddeleri ile ilgili görüşlerini tek tek paylaşarak gündemi oyladı. Çocuk haklarından sokak hayvanlarına, spordan sosyal yardımlara kadar her konuda fikirlerini sunan küçük meclis üyeleri son oturumu tamamlamanın heyecanını yaşadı.

Son oturuma yirmi iki çocuk katılım sağlarken bu sene toplamda on iki gündem maddesi üzerinde çalışma yapılarak oylamaya sunuldu. Çocuklar tarafından alınan tüm kararlar Kartal Belediyesi’nin ilgili müdürlüklerine iletilerek titizlikle incelenip takibe alındı.

Başkan Yüksel Meclis Üyelerini Tebrik Etti

2021-2022 yıllarını kapsayan 2. dönemin son oturumunun ardından çocuk meclis üyelerine teşekkür belgeleri takdim edildi. Belgelerini alan meclis üyelerini Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel bizzat tebrik etti.

Sertifika töreninde kısa bir konuşma gerçekleştiren Başkan Yüksel, “ Hepinizi tebrik ediyorum. Çocuk Meclisi ile bize birçok şeyi anlatıp, hatırlattınız. Birbirinden kıymetli toplantılarla bize çok güzel projeler önerdiniz. Bunlarla ilgili belediyedeki yönetici ağabeyleriniz ve ablalarınız her birini dikkate alıp adım attılar. Bazı projelerimizi gerçekleştirdik, bazılarıyla ilgili mesafe kat ettik, bazılarını da yakın zamanda hayata geçireceğiz. Hepinizi tebrik ediyorum, bütün alkışlar size gelsin.” ifadelerini kullandı.

8fg3rnzya9k5pcchjwIkuvob.jpg

3vzpm578coblbIer1rdxjkg2.jpg

21qpdxjbkweaxynbtyc8zo65.jpg

znvj7o0Iescdlqt1gdmwjaxh.jpg

6srxpycmdt1ocwibyeepfsgu.jpg

are7fvvr2wsh5nctelu1x0ym.jpg

jn4m17chtgzbv0zIsqplksyd.jpg

ytIcd2vwakhnpoxasfq5c7tp.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.