Kartal Belediyesi Çocuk Meclisi 23 Nisan’ı Kutladı

Kartal Belediyesi Çocuk Meclisi 23 Nisan’ı Kutladı

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in öncülüğünde kurulan Çocuk Meclisi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağanı olan bu özel günü kutlayan minik meclis üyeleri, günün anlam ve önemine de vurgu yaptı. Kartal Belediyesi Çocuk Meclis üyelerine Nutuk ve Atatürk rozeti hediye edildi.

Kartal Belediyesi Meclis Salonu’nda bir araya gelen çocuk meclis üyeleri saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından meclis toplantısına başladı. Hamza Çimen’in başkanlığında toplanan mecliste, önceki oturumlarda sunulan tekliflere belediye müdürlüklerinin verdiği yanıtlar okundu. Başkan Yardımcısı İmam Aydın ve Meclis Başkan Vekili Özlem Bulut’un da katıldığı oturumda çocuk meclis üyeleri Kartal hakkında görüşlerini belirterek fikir alışverişinde bulundu.

Temsili Makam Devri Yapıldı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kartal Belediyesi’nde de sembolik olarak temsili makam devri yapıldı. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen Başkan Yardımcısı İmam Aydın, Kartal Belediyesi Çocuk Meclis Başkanı Hamza Çimen’e makamını devretti. Makam devrinin ardından sohbet eden iki başkan, Kartal için yapılabilecek hizmetleri, çocukların istek ve taleplerini konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.