KARTAL BELEDİYESİ KÜREK VE KANO EĞİTİMLERİ BAŞLADI

KARTAL BELEDİYESİ KÜREK VE KANO EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Kartal Belediyesi, ilçe genelinde spor tutkunlarına yönelik olarak düzenlediği kürek ve kano eğitim kurslarına başladı.  ‘Spora Adım At, Kartal’a Hareket Kat’” sloganıyla başlatılan eğitimlerin ilk dersi Kartal Belediyesi Dragos Su Sporları Merkezi’nde yapıldı. 

Kartal Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan eğitimlerde 15-60 yaş arası Kartallılar ilk derslerine katıldı. Sabahın erken saatlerinde Kartal Belediyesi Dragos Su Sporları Merkezi’ne gelen sporcular ilk defa denizde kürek çekmenin ayrıcalığını ve keyfini yaşadı. 

Karada eğitmenler tarafından verilen teorik eğitimin ardından katılımcılar öğrendiklerini uygulamalı olarak pratiğe döktü. Her bir grup için birer saat süren derslerde kano ve kürek sporlarının incelikleri tüm detaylarıyla anlatıldı. 

Uzman eğitmen kadrosu tarafından geniş güvenlik önlemleriyle verilen derslere ilgi yoğun oldu. Eğitimler sırasında kano kullanan katılımcılar can yeleği giyerken, sahil güvenlik botu da eğitimlere eşlik etti.

Yıl sonuna kadar devam edecek olan kurslar haftanın iki günü ve üç grup halinde yapılacak. Sabah ve akşamüzeri yapılacak eğitimler sonucunda katılımcılar toplamda 8 saatlik bir eğitim alarak kursu tamamlayacak.

n0mnkIg3gvqs1lyltazh7xow.jpg

k3p2agfpoyoq0ehbqxIvzfwh.jpg

dfxpbIlgy3wr15mpcmy8gev0.jpg

blIxu0usti6qenoyar37jg2a.jpg

pcgmjkqzybzuxjIvgti1rf7d.jpg

fvjoxek9vay1mpgsq463ec2r.jpg

ihpxddmlt6a9tfxroscuv7kk.jpg

u2xskmw3xnsepyz8krmgytt0.jpg

n3vf0esgjgwenrxs19zr6quu.jpg

8ztu5fvbnkoadn6wiI0xflls.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.