KARTAL BELEDİYESİ’NDEN EKOLOJİK PAZAR’DA YAZ ŞENLİĞİ

KARTAL BELEDİYESİ’NDEN EKOLOJİK PAZAR’DA YAZ ŞENLİĞİ

Kartal Belediyesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Ekolojik Pazar’da yaz şenliği düzenlendi. ‘Çocuğunu ve içindeki çocuğu al gel’ sloganıyla düzenlenen yaz şenliği kapsamında çocuklar fide dikimi yaparken, büyüklerde Alper Pınarbaşı’nın canlı müziği eşliğinde gönüllerince eğlendi.

Kartal Belediyesi ve Buğday Derneği tarafından ekolojik tarımla üretim yapan üreticinin tüketici ile aracısız buluşmasını sağlamak amacıyla 2009 yılında kurulan Kartal Belediyesi % 100 Ekolojik Pazarı’nda düzenlenen yaz şenliği renkli görüntülere sahne oldu.

Çocuklar fide dikimini uygulamalı olarak öğrenirken, minik elleri toprakla buluştu. Saksılara tatlı ve sivri biber fideleri diken çocuklara tarımın önemi anlatıldı. Küçük korkuluklar ile süsledikleri fidelerin ilk can sularını veren çocuklara patlamış mısır, kurabiye, simit, çilek ve erik ikramı yapıldı.

Sanatçı Alper Pınarbaşı’nın akordeon ile sevilen birçok şarkıyı çaldığı etkinliğe Ekolojik Pazar alanını ziyaret eden vatandaşlar katıldı. Sabah saatlerinde başlayan etkinlikler gün boyu devam etti.

Kartal Belediyesi % 100 Ekolojik Pazar Proje Koordinatörü Ziraat Mühendisi Deniz Öztürk ise hem çocuklara fide dikmeyi öğretti hem de onlara Kartal Belediyesi’nin yayınladığı KE Çocuk dergilerinden armağan etti. Öztürk, çocuklara doğal ve organik tarımın önemini anlatmak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini ve çocukların kendi elleriyle diktikleri biberleri yetiştireceklerini söyledi.

 

 

onyxpjq7xp9Inmufwtbizfre.jpg

q1q8kaIxoxivdhgvmjkc3pnw.jpg

ydtfhpz8oxtn0pIicfj9lo4j.jpg

ljbp36dyIekrx79mssmn1a8r.jpg

mzuk7eft8avpqI2rncwxy5n4.jpg

dgbo7fvo4pyaekxpfsz5tvnd.jpg

rldv4ptIzhhxsm1ciwk67cf5.jpg

5ypi2Iw4e9kbkod3ov0urtec.jpg

ypaeoslvuqh02Ivyhpzmto59.jpg

mnvuier8ykp3qcotasfjuteo.jpg

t4xus58oq0nxydrvdqcfk7km.jpg

oyi2n4lbftjxe9rozsIyhg8j.jpg

t9e7l3fghgnlpxdodfmjtqIq.jpg

bsvncbdt2lpg5h01fuo87yrq.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.