KARTAL BELEDİYESİ PERSONELİNE “TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ SEMİNERİ” VERİLDİ

KARTAL BELEDİYESİ PERSONELİNE “TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ SEMİNERİ” VERİLDİ

Kartal Belediyesi, ‘Yerelde Eşitiz’ projesi kapsamında belediye çalışanlarına yönelik “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Semineri’ verildi.  İsveç Konsolosluğu tarafından desteklenen “Yerelde Eşitiz” projesi kapsamında pilot belediye olarak seçilen Kartal Belediyesi’nde gerçekleşen seminere farklı müdürlüklerde çalışan çok sayıda personel katıldı. 

Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Yanındayız Derneği işbirliği doğrultusunda gerçekleştirilen seminerde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadına Yönelik Şiddet Farkındalığı konu başlıkları altında anlatıldı.  

İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nün de destek verdiği seminerin açılış konuşmasını Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Enif Yavuz Dipşar gerçekleştirdi. Kadın ve Aile Müdürlüğü’nün cinsiyet eşitsizliği ile mücadeleyi gündeminin üst sıralarında tuttuğunu vurgulayan Dipşar’ın ardından Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı İmam Aydın kürsüye çıktı. Hem belediyedeki görevi hem de daha önceki iş yaşamından örnekler veren İmam Aydın toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin günün sonunda toplumu gerileten bir olgu olduğunu söyledi. Cinsiyet eşsizliği konusunda ailede verilen eğitimin önemli olduğunu, bunun yanında çalışılan kurumlarda verilen eğitimlerin de faydalı olduğunu kaydeden Aydın, emeği geçen herkese teşekkür etti.  

Yerelde Eşitiz Projesi Koordinatörü Irmak Çil Arslan ise proje kapsamında yerel yönetim çalışanları ve erkek muhtarlar için toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadına yönelik şiddet farkındalığına ilişkin algı araştırması ve eğitim faaliyetleri gerçekleştirildiğini söyledi. Arslan özellikle erkek personele yönelik olarak verilen Toplumsal Cinsiyet Eğitimlerinin eşitlik bilincini arttırarak kadınların güçlenmesine katkıda bulunduğu sözlerine ekledi. 

Seminerin son bölümünde ise Eğitmen Ali Mert Karaköy interaktif bir yöntem benimseyerek toplumsal cinsiyet eşitsizliği ile ilgili problemlerin ailede başladığını belirterek kadına yönelik şiddetin kaynaklarından birinin buradan beslendiğini söyledi. Karaköy, sunumlar ve animasyonlar ile desteklediği seminerde konuyla ilgili çok önemli bilgiler verdi. Yaklaşık 1.5 saat süren seminerde sık sık soru cevap diyalogları gerçekleştirildi. 

supdrlwofjnskdc8jix7nhxq.jpg

dgspupdsu0htbye6v5mxhan8.jpg

5sjtd7ilwvgehp6rmqlgkkoI.jpg

9sgzoyjlzgtnqfcIk7txejbd.jpg

fu2nrhzkfb98j5gli1pcvtdm.jpg

jtkq58zstgulaoIdkysfrbng.jpg

bIwtudvce7kkd1p5zqmgaert.jpg

ic3djpvfoIavsmgfdb57uqxh.jpg

xgxw2ltvrt4dijprhycbalk7.jpg

kxzvgswt1erhrgumIcxa95qq.jpg

lkfofg4Is5auoxsvqm8qmb6y.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.