KARTAL BELEDİYESİ, SİVRİSİNEKLE MÜCADELE ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

KARTAL BELEDİYESİ, SİVRİSİNEKLE MÜCADELE ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Kartal Belediyesi, yaz aylarında sıcak havanın etkisini göstermesi ile artan sivrisineklere ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarına başladı.

Kartal Belediyesi, yaz aylarında sıcak havanın etkisini göstermesi ile artan sivrisineklere ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarına başladı.

Kartal Belediyesi ekipleri, havanın ısınması ve özellikle gece ısısının yükselmesi ile üremeleri hızlanan sinek, sivrisinek ve haşerelere karşı, üreme alanlarına öncelik vererek, ilaçlama çalışması yapıyor.

Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, eşgüdüm içerisinde ilçe genelindeki tüm mahallelerde akşam saatlerinde sivrisineklere karşı ilaçlama çalışmaları yürütüyor. 

YAZ MEVSİMİ BOYUNCA İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK

Çalışmalar kapsamında Kartal’ın 20 mahallesinde her hafta bir kere ilaçlama çalışması gerçekleştirilecek. Önceden belirlenmiş program çerçevesinde devam eden çalışmalarda, hava durumu ve iklim koşullarına göre esnek düzenlemeye de geçilebiliyor.

Kartal Belediyesi’nin sivrisinek mücadele programında Sağlık Bakanlığı tarafından halk sağlığı alanında uygun görülerek izin verilen ilaçlar kullanılıyor. Çalışmalar, tüm yaz mevsimi boyunca aralıksız olarak sürdürülecek.

"KOMŞULARIMIZIN SAĞLIĞINI KORUMAK BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"

Halk sağlığını korumak için gerçekleştirilen ilaçlama çalışmalarında vatandaşlardan gelen talep ve önerilere büyük önem verdiklerini belirten Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, ”Komşularımızın sağlığını korumak ve yaşam kalitesini arttırmak bizim için çok önemli. Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde görevli arkadaşlarımız da bu konuda büyük bir özveri ve gayret ile çalışmalarını yürütüyorlar. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte etkili olan sıcak havalarda çoğalan sivrisinek, larva ve haşerelerin Kartallılar için olumsuzluğa sebebiyet vermemesi adına var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.