Kartal Belediyesi’nden Lise Öğrencileri Arası Enver Gökçe Şiir Yarışması

Kartal Belediyesi’nden Lise Öğrencileri Arası Enver Gökçe Şiir Yarışması

Kartal Belediyesi, kültür-sanat çalışmalarını desteklemek ve yetenekli gençlere fırsat vermek amacıyla ‘Lise Öğrencileri Arası Enver Gökçe Şiir Yarışması’ düzenliyor.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in öncülüğünde, Kartal’daki lise öğrencilerine fırsat vermek ve onları desteklemek adına düzenlenen şiir yarışmasıyla yetenekli gençler ödüllendirilecek. İstanbul’un en genç belediye başkanı olan Gökhan Yüksel, gençlere her zaman öncelik verdiklerini ve desteklediklerini belirterek, lise öğrencilerini yarışmaya katılmaya davet etti.

Usta şair Enver Gökçe’yi yaşatmak ve genç kuşaklarla buluşturmak amacıyla düzenlenen şiir yarışmasının başvuruları 1 Ekim-30 Ekim 2022 tarihlerinde yapılabilecek.

1940 Kuşağı olarak adlandırılan toplumcu şairlerin önde gelen isimlerinden Enver Gökçe (1920- 19 Kasım 1981), adına düzenlenen yarışmaya Kartal ilçe sınırları içinde bulunan lise öğrencileri başvuru yapabilecek.

Yarışmanın Seçici Kurulu’nda ise, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar, Şair ve yazarlar Niyazi Yaşar, Yusuf Alper, Metin Cengiz, Dilruba Nuray Erenler, Hayrettin Geçkin ve İsmail Biçer yer alacak. 

Lise Öğrencileri Arası Enver Gökçe Şiir Yarışması’nın ödül töreni ise Enver Gökçe’nin ölüm yıldönümü olan 19 Kasım 2022’de yapılacak. Ödül Belgesi ve Plaket verilecek olan yarışmada; Birincilik Ödülü 3.000 TL, İkincilik Ödülü 2.000 TL, Üçüncülük Ödülü 1.000 TL,  Mansiyon ödülü ise 750 TL olarak eser sahiplerine takdim edilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.