KARTAL, TİYATRO FESTİVALİ İLE HER GÜN YENİ BİR OYUNA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

KARTAL, TİYATRO FESTİVALİ İLE HER GÜN YENİ BİR OYUNA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Kartal Belediyesi ve Doğuş Üniversitesi’nin katkılarıyla düzenlenen ‘Uluslararası Üniversite Tiyatro Bölümleri Festivali’nde her gün yeni bir oyun sahneleniyor. 

Festival kapsamında, Soğanlık Kültür Merkezi’nde tiyatroya gönül veren ve tiyatro okullarında eğitim alan genç sanatçıların oyunları seyirci ile buluşuyor. Oyunlarını büyük bir heyecan ve hevesle sahneye taşıyan oyuncular seyirciler tarafından da büyük bir beğeni ile izleniyor. 

Kartal’da, ‘Uluslararası Üniversite Tiyatro Bölümleri Festivali’nde her gün başka bir oyun sahneleniyor

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in öncülüğünde tiyatro sanatının gelişimine katkıda bulunmak, genç tiyatro sanatçısı adaylarının çalışmalarını daha görünür kılmak, sanat yaşamlarının başlangıcında genç sanatçıları desteklemek amacıyla yapılan festival kapsamında; Beykent Üniversitesi GSF Tiyatro Bölümü ‘Bir Yaz Gecesi Hülyası’, Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü ‘Sevgili Hikâyeler’ ve İstanbul Okan Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro Bölümü ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası Prova Vol.22’ sahnelendi.

Hepsi birbirinden güzel oyunlar gelecek vadeden oyuncular tarafından tiyatro sahnesine taşınırken, 6 Haziran Pazartesi gününe kadar farklı üniversitelerin oyunları da Soğanlık Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Festival kapsamında 10 Haziran Cuma günü ise Kartal Meydanı’nda bir ödül töreni düzenlenecek. 

j75dyftoIpcomgx39fe2tqbp.jpg

v1kaaonljlt7ndotciurfq5w.jpg

cymp3wlquzhsjlugjvd4602a.jpg

koemjapnblgw5I1htspy3vfc.jpg

ynswk6bm7gxzlrtdpdov5obf.jpg

uqiybwq0dsr26zcuevmhelp8.jpg

1rjbkvufzh3aunohwz6cmso8.jpg

y1amjtkh7nv5r9sh3vwtnuie.jpg

ant9yyq5b0szp1unkkqzcorI.jpg

rwanhrtqjegloxbmw5pI9o3c.jpg

aomg8bzt2dlysfq7hIqvuvex.jpg

ik0hcx8nr3tsa54woe2c6uod.jpg

ujemfsmu9tvf7lk3qbw4ocs2.jpg

te7x9zbi1y4achwogvgdca5d.jpg

mgmly74v9tlbejkedhkwi5qb.jpg

vbwngIlue3ue0xstbmz4nhfo.jpg

qucanlfy5vo7kcettlmjnz8o.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.