Kasnak Kardeşliği Projesi İle Kızlar Okuyacak

Kasnak Kardeşliği Projesi İle Kızlar Okuyacak

Kasnak Kardeşliği Projesi İle Kızlar Okuyacak

Balıkesir Kent Konseyi, Büyükşehir Belediyesi ve TEV paydaşlığında hayata geçirilen “Kasnak Kardeşliği Atölyesi” projesi, başarılı bir şekilde tamamlandı. Gerçekleştirilen etkinliklerden elde edilen gelirlerle; Balıkesirli başarılı ve ihtiyaç sahibi üniversiteli kız öğrencilere 4 yıl boyunca burs verilecek.

Balıkesir Kent Konseyi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) paydaşlığında 2021 Şubat ayında hayata geçirilmeye başlanan “Kasnak Kardeşliği Atölyesi” projesi, geride bıraktığımız Cumartesi günü gerçekleştirilen müzayede ve tiyatro gösteriminden elde edilen gelirlerin de eklenmesiyle hedefine ulaştı. Balıkesirli başarılı ve ihtiyaç sahibi üniversiteli kız öğrencilere 4 yıl boyunca burs verilecek proje kapsamında düzenlenen müzayedeye; TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Kefek Komisyon üyeleri Hülya Atçı Nergis, Avukat Sabahat Özgürsoy Çelik, Mustafa Levent Karahocagil, Balıkesir Milletvekilleri Belgin Uygur, Mutlu Aydemir, Ahmet Akın, Fikret Şahin ve vatandaşlar katıldı.

HER ŞEY OKUMAK İSTEYEN KIZ ÖĞRENCİLER İÇİN

Fatma Nur Şıldak ile Mehtap Yılmaz’ın himayelerinde Balıkesir Meslek Edindirme Kurslarında (BALMEK) planlanan atölyelerde gönüllü kursiyer kadınların el emeklerinin satılmasından elde edilen gelirlerle; müzayede ve hemen ardından ünlü oyuncu Ayça Bingöl’ün sahnelediği “Ben Anadolu” adlı tiyatro gösteriminden elde edilen gelirler, TEV bünyesinde açılan ‘Kasnak Kardeşliği Burs Fonu’na aktarıldı. Üniversiteli kızların okumasına destek vermek amacıyla başarıyla hayata geçirilen projenin devam etmesi yönünde önümüzdeki süreçte çalışmalar gerçekleştirilecek.Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.