Kayı Koşusu'nda birinciliğe Ice Bear uzandı

Kayı Koşusu'nda birinciliğe Ice Bear uzandı


2 yaşlı İngiliz taylarının katılımıyla gerçekleştirilen mücadele 1500 metre mesafe üzerinden çim pistte koşuldu.

2023 yılı Kayı Koşusu'nu; Zafer Özdemir'in yetiştiricisi, Deniz Açık'ın sahibi olduğu, Gültekin Subaşı tarafından antrene edilen kır erkek tay Ice Bear (Graystorm - Art Lady / Argaeus) jokeyi Akın Sözen idaresinde kazandı. Başarılı tay elde ettiği bu koşu galibiyetiyle kariyerinin dördüncü birinciliğine ulaştı.

Koşunun videosu için tıklayınız.

Keyifli bir mücadeleye sahne olan koşuda ikinciliği, Mehmet Kaya idaresindeki Ride the Lightning (Torok - Invincible Rock / Divine Light) elde ederken, iç kulvara yakın atakları ile Selis (Scarface - Mandarin / Kaneko) Mertcan Çelik ile üçüncü, Görkem Özçelik ile bu mücadeleye katılan Şans Kayığı (Scarface - Landlady / Paddy O'Prado) dördüncü ve son olarak Oğlumsun (Abjar Academy - Diyadin / Zanjero) ise Ahmet Çelik ile beşinci oldu.
 

Kazanan Ice Bear için bitiriş derecesi 1.34.19 olarak kayıtlara geçerken, koşudaki farklar 1/2 Boy - Baş - 9 Boy - 4 Boy şeklinde oluştu.Koşunun ardından düzenlenen törende, koşuyu kazanan tayın sahibi Deniz Açık'a kupasını, Bursa Hipodrom Müdürü Devrim Evcim verdi.

ycavubukmfdx7rlns1pe3itq.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.