KAYMAKAMLIKTAN BEKÇİ AÇIKLAMASI

KAYMAKAMLIKTAN BEKÇİ AÇIKLAMASI

İstanbul'un Fatih ilçesinde yaşanan ve sosyal medyada tepki çeken, bekçilerin yere yatırdığı bir vatandaşa kelepçe takarken şiddet uyguladıkları görülen videoya ilişkin Fatih Kaymakamlığı’ndan açıklama geldi.

İstanbul'un Fatih ilçesinde yaşanan ve sosyal medyada tepki çeken, bekçilerin yere yatırdığı bir vatandaşa kelepçe takarken şiddet uyguladıkları görülen videoya ilişkin Fatih Kaymakamlığı’ndan açıklama geldi. Açıklamada, "Olay sırasında alkollü oldukları tespit edilen şahısların karakolda şikayetçi olmamalarıüzerine, haklarında sokağa çıkma kısıtlamasına aykırı hareket etmekten idari işlem uygulanmıştır. Olaya müdahale eden görevli personel hakkında idari soruşturma başlatılmıştır" denildi.

Fatih Kaymakamlığı'nın olaya ilişkin yaptığı açıklama şöyle:

"Bazı sosyal medya hesaplarında yayınlanan, güvenlik güçlerimizin kamu huzurunu bozan şahıslara yönelik müdahalesi ve kelepçe uygulamasına ilişkin görüntülere dair yapılan incelemelerde; Katip Kasım Mahallemizde bugün saat: 03.30 sıralarında bir kavga olayı meydana gelmiştir.  Görevlilerimizce şahıslara dağılmaları yönünde uyarılarda bulunulmuş, ancak yapılan uyarıların dikkate alınmaması ve mukavemette bulunulması üzerine müdahale edilmiştir. Şahısların; Uyuşturucu Madde Ticareti, Görevli Memura Mukavemet, Kapkaç, Yağma (Gasp), Kumar Oynanması için Yer ve İmkan Sağlama suçlarından çok sayıda kayıtlarının olduğu tespit edilmiştir. Yakalanan şahıslardan Ş.B.’nin Uyuşturucu Madde Kullanmak ve Bulundurmak suçundan arandığı tespit edilmiş ve sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır. Olay sırasında alkollü oldukları tespit edilen şahısların karakolda şikayetçi olmamaları üzerine, haklarında sokağa çıkma kısıtlamasına aykırı hareket etmekten idari işlem uygulanmıştır. Olaya müdahale eden görevli personel hakkında idari soruşturma başlatılmıştır."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.