Kefken yaz kampı başladı

Kefken yaz kampı başladı

Eyüp Belediyesi'nin öğrencilere yönelik 03 Temmuz – 16 Temmuz tarihleri arasında düzenlediği Kefken yaz kampı için öğrenciler yola çıktı.

Eyüp Belediyesi Simurg Yaygın Eğitim programı kapsamında düzenlediği Kefken yaz kampı, farklı yaş gruplarına göre üç ayrı program şeklinde düzenleniyor. Bu programların ilki olan orta okul erkek grubu öğrencileri sabah saatlerinde Eyüp Belediyesi önünden kalkan araçlarla Kefken yaz kampına doğru yola çıktı.

Kampta neler var?

Eyüp Belediyesi Yaz Kampı, Kefken'de denizin ve ormanın birleştiği, mavi ve yeşilin bütün tonlarının görüldüğü doğa harikası bir bölgede yar alıyor. Alternatif bir eğitim modeli olarak tasarlanan 1000 öğrenci kapasiteli kampta, öğrencilerin kişisel gelişimlerine, nitelikli ve donanımlı bireyler olarak yetişmelerine fırsat sağlamak amaçlanıyor. İzmit'in Kandıra İlçesi'ne bağlı Kefken Köyü'nde 46 dönüm üzerine kurulu Kefken Yaz Kampı, 5 adet 2 katlı evde 16 oda ile 23 adet müstakil olmak üzere toplam 39 odadan oluşuyor. Kamp içinde, yönetim odası, yemekhane, kafeterya, toplantı salonu, psikolojik danışman odası, lobi ve revirden oluşan üç katlı sosyal tesis bulunuyor.

Kampa katılan öğrencilere ve misafirlere daha iyi hizmet vermek ve onların ihtiyaçlarını karşılamak için, idari amir, öğretmenler, rehber, doktor, hemşire, yemekhane, güvenlik, temizlik personeli ve teknik personel olmak üzere 55 kişi kampta görev yapıyor.


Kaynak: istanbulajansi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.