KILIÇDAROĞLU: ADALETTEN YANA OLAN HERKESİ KUCAKLIYOR VE BEKLİYORUZ

KILIÇDAROĞLU: ADALETTEN YANA OLAN HERKESİ KUCAKLIYOR VE BEKLİYORUZ

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU: ADALETTEN YANA OLAN HERKESİ KUCAKLIYOR VE BEKLİYORUZ

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU: ADALETTEN YANA OLAN HERKESİ KUCAKLIYOR VE BEKLİYORUZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bizim bu yürüyüşümüz bir adalet yürüyüşüdür. Bu yürüyüşümüz şehitler için bir yürüyüştür. Bu yürüyüşümüz adaletsizliğe uğrayanlar için bir yürüyüştür. Bu yürüyüşün siyasi kimliği yoktur. Hep birlikte adalet istiyoruz. Adalet, adalet, adalet ve adalet. Adaletten yana olan herkesi kucaklıyoruz ve herkesi bekliyoruz” dedi.


Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü’nün 3. gününde Kahramankazan tabelasının önünde yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"15 Temmuz şehitlerinin bulunduğu topraklardayız. Kazan ilçemiz 15 Temmuz’dan sonra gösterdiği başarıdan dolayısıyla TBMM tarafından oy birliği ile Kahramankazan olarak adlandırılmıştır. Bütün Kazanlılara 15 Temmuz darbe girişimi süresi içinde gösterdikleri başarıdan, verdikleri demokrasi ve adalet mücadelesinden dolayı teşekkür ediyorum. Onlara şükran borçluyuz. Bizim bugün bu yürüyüşümüz, bir adalet yürüyüşüdür. Bu yürüyüşümüz, şehitler için bir yürüyüştür. Bu yürüyüşümüz, adaletsizliğe uğrayanlar için bir yürüyüştür. Bu yürüyüşün siyasi kimliği yoktur. Bu yürüyüşün etnik kimliği yoktur. Bu yürüyüşün inanç kimliği yoktur. Bu yürüyüşün temel öznesi insandır ve insan adalet istiyor. Hep birlikte adalet istiyoruz. Adalet, adalet ve adalet. Adaletten yana olan herkesi kucaklıyoruz. Herkesi bekliyoruz."

Kaynak: chp.org.tr

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.