Kılıçdaroğlu'ndan AK Parti Kongresi’ne gönderme

Kılıçdaroğlu'ndan AK Parti Kongresi’ne gönderme

Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti 4. Büyük Olağan Kongresi’ndeki konuşmasında “Bu ana muhalefet partisi var ya, bütün darbelerin ya fiilen ya da fikren içindedir” sözleriyle ilgili olarak, “Türkiye’nin dünya kadar sorunu var. O CHP i

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manavgat Stadyumu’nda düzenlenen Manavgat Belediyesi 1. Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin ardından Manavgat Irmağı kenarında yürüyüş yaptı. Irmak kenarındaki bir restorana gelen Kılıçdaroğlu, burada gazetecilerin sorularını cevapladı.

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin 4. Büyük Olağan Kongresi’ndeki “Bu ana muhalefet partisi var ya, bütün darbelerin ya fiilen ya da fikren içindedir” şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Kılıçdaroğlu, “Kurultay yapıyor. Başka konuşacak bir şey bulamamış mı? Türkiye’nin dünya kadar sorunu var. O CHP ile uğraşıyor. Bu kurultay Türk demokrasi tarihinin kara bir sayfasıdır. Medyaya ambargo uygulamıştır. Bunu içime sindiremiyorum. Bir Başbakan medyaya ambargo uygulayabilir mi? Ayrıca kurultaya giden gazetecileri de, doğrusunu isterseniz onu da içime sindiremiyorum. Eğer bir ülkenin Başbakanı medyaya ambargo uygular, medyayı böler, medya arasında ayrım yaparsa o ancak birilerinin Başbakanı olur. Ülkenin Başbakanı değildir. O nedenle Sayın Bekir Coşkun, ‘Sen benin Başbakanım değilsin diyor’. Onun haklı olduğu ortaya çıktı” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.