Kılıçdaroğlu'ndan İran'a tebrik mesajı

Kılıçdaroğlu'ndan İran'a tebrik mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İran'daki seçimlerde Cumhurbaşkanlığına seçilen Hasan Ruhani'yi kutladı.

CHP basın biriminden yapılan açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu, Ruhani'ye gönderdiği kutlama mesajında şunları kaydetti:

"Kardeş İran halkı tarafından örnek bir seçim süreci sonunda İran İslam Cumhuriyeti Devlet Başkanlığına seçilmiş olmanızdan ötürü şahsım ve Cumhuriyet Halk Partisi adına size içten tebriklerimi sunuyorum.

Başkanlığınızın dost ve komşu İran halkının refahına ve bölgemizdeki huzur, istikrar ve barış arayışlarına olumlu katkılar yapacağına inanıyorum. Bu bağlamda, Türkiye ve İran'ın bölgemizde ve uluslararası planda barış için etkin işbirliği yapabileceklerini ve birlikte yaşadığımız coğrafyada karşılıklı saygı çerçevesinde var olan sorunların giderilmesinde öncü rol oynayabileceklerini değerlendiriyorum. Bu doğrultuda, ülkelerimiz arasındaki bağların güçlenmesi ve ilişkilerimizin her alanda geliştirilmesi için CHP, katkı ve gayretleri sürdürecektir.

Sayın Cumhurbaşkanı, sizi tekrar kutluyor, başkanlığınızın ülkeniz, bölgemiz ve dünyamızın barış, istikrar ve refahı için başarılara vesile olacağı inancıyla en iyi dileklerimle selamlıyorum."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.