KONYA TARIM ÜNİVERSİTESİ KURUCU REKTÖRÜNDEN IŞIKLAR’A ZİYARET

KONYA TARIM ÜNİVERSİTESİ KURUCU REKTÖRÜNDEN IŞIKLAR’A ZİYARET

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi eski Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Avni Öktem, Silivri’de kurulması planlanan Tarım ve Yaşam Bilimleri Üniversite ile ilgili görüşmelerde bulunmak üzere Başkan Işıklar’ı ziyaret etti.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi ve Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi eski Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Avni Öktem’i Silivri’de ağırladı. Tarım Lisesi’nin eğitim öğretime başlamasının ardından Tarım ve Yaşam Bilimleri Üniversitesi’nin de kuruluş çalışmalarını hızlandıran Başkan Işıklar, Prof.Dr. Öktem’in tecrübe ve önerilerini dinleyerek; Silivri’nin bölgesel özelliklerini, korunarak gelişmesini amaçladığı kent ve kent çevresi tarımını anlatarak, eğitim alt yapısının şart olduğunu ifade etti. Tarım Lisesi ve ardından Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi’ni ziyaret eden Öktem’e, Işıklar çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Ziyarete Belediye Başkan Yardımcısı Emine Tarin, Bezmialem Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Kartal ile ilgili birim müdürleri de eşlik etti.


Kaynak: istanbulses / Silivri


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.