KORE-TÜRKİYE DİPLOMATİK İLİŞKİLERİNİN 65. YILDÖNÜMÜ EXPO’DA KUTLANDI

KORE-TÜRKİYE DİPLOMATİK İLİŞKİLERİNİN 65. YILDÖNÜMÜ EXPO’DA KUTLANDI

Kore’nin dünyaca ünlü CIIPHER grubu muhteşem sahne şovları ve eğlenceli şarkılarıyla hayranlarıyla buluştu. 

Son yıllarda kendine has özellikleri olan, pop müzik ve dizi sektörüyle adından sıkça söz ettiren Güney Kore, özellikle gençler arasında yoğun ilgi görüyor. 

Türkiye ile Güney Kore arasındaki diplomatik ilişkilerin kurulmasının 65. yıl dönümü, Hatay halkının büyük ilgi gösterdiği etkinliklerle kutlandı. Bu büyük organizasyonun tüm giderleri Kore Büyükelçiliği ve Kore Kültür Merkezi tarafından karşılandı. 

‘Akdeniz’de Kore Rüzgarı’ etkinliklerinin son gününde konser veren K-POP grubu CIIPHER, sevenlerine coşku dolu anlar yaşattı. 

Alışılmışın dışında bir konser veren grup, eğlenceli şarkıları ve muhteşem dans şovlarının yanı sıra hayranlarının sorularını yanıtladı. Grup üyelerinin her biri seyircilere hediyeler dağıttı ve her biri dans, pandomim, rap ve geleneksel enstrüman çalarak yeteneklerini gözler önüne serdi. Grup üyeleri kendi dans figürlerini seyircilere öğreterek onlara beraber dans etme heyecanını da yaşattı. 

Bitmeyen enerjilerini hayranlarına yansıtan grup en sevilen şarkıları: Blind, Joker ve Hatay’ın sıcağına atıfta bulunarak Fire adlı şarkılarını seslendirdi. Konser boyunca yerine oturmayan hayranlar, unutulmayacak anlar yaşadılar. 

Konser öncesinde K-EXPERIENCE ile geleneksel desenli damga, geleneksel desenli yüzük, kolye ve maske yapımı, Cheongsa Fener yapımı, Ttakchi  ve Jegi yapımıyla Güney Kore deneyimi yaşayan Hatay halkı her yaştan katılımcıyla kültürel etkinliklerin tadını çıkardı. EXPO Antakya alanına gelenler ayrıca K-BEAUTY etkinliğiyle Kore tarzı makyajı, K-FOOD ile Kore yemeklerinin yapımını öğrendi, K-PLAY ile Kore oyunlarını deneyimledi. 

Konser sonunda Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Hayzaran CIIPHER üyelerine çiçek hediye etti. Grup üyeleri bu jeste karşılık olarak Hayzaran ve EXPO’21 Hatay Genel Sekreter Yardımcısı Musa Eskiocak’a son çıkan albümlerini hediye etti. 

xji3rnhwn6czs0koxgrI4oeq.jpg

cbdjqwy82dsafosrafvigcu0.jpg

jk1ocsee5f2p9t68dwupxbyw.jpg

y9f16ynu4nrjgdavju53sIol.jpg

kaodIxpwpg63cikhzujb91mf.jpg

d9o460sbrzI2a3eswhzykblw.jpg

vlkhcqmnbp2tbrfx6ur0tl4x.jpg

5l1rvktdjexzzxuv72fmcc6i.jpg

jzb8ahfdzu54omsnspkgkjwx.jpg

g4hhkqmomw1qnkega7yfupev.jpg

wxaacuhnoqjkrzv9zbt4v7js.jpg

fr3pqwlyvxg4kdhgx5tbh1va.jpg

pgbjgfoqzunlfth6s4dr0lwy.jpg

uxn3cozv4pIkvu1x2yqljhbg.jpg

2ditc9dgkuyuhvcgf8a3mxIr.jpg

dmp7sgf1asfcw6hIvukp9ztj.jpg

gwqi3k6le7y1dtlohmk4hm2c.jpg

yrlbn0eszI3o5v4idfbamdxc.jpg

mg1nazoyvqgue25tksr0clvk.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.