KÖTÜ ADAMLARIN HEPSİ DIŞARIDA

KÖTÜ ADAMLARIN HEPSİ DIŞARIDA

Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde ‘İşte İzahı Yok Başka İzahı’ isimli oyununu sahneleyen usta sanatçı Fatih Müdürdar, günümüzde en çok reytingi alan evlendirme, moda ve yemek programlarını eleştirerek “Şu an Türkiye’de bir kültürel erozyon

Fatih Mühürdar’ın çok fazla reyting alan evlendirme programları, pembe diziler, yemek programları gibi yapımları eleştiren müzikal oyunu ‘İşte Mizahı Yok Başka İzahı’ Sarıyerli izleyicisiyle buluştu. Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunda Fatih Mühürdar izleyicilere tek perdelik bir gösteri sundu.Türkiye’nin tanınmış simalarının anekdotları, anıları ve taklitleriyle güldürmeyi hedefleyen oyun izleyicilerden tam not aldı. Oyun öncesi görüşlerini paylaşan Fatih Müdürdar, “Şu anda Türkiye’de maalesef bir kültürel erozyon var” diyerek toplumda da büyük tartışmalara yol açan evlendirme, yemek ve moda programları gibi yapımları eleştirdi.

 

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE MİZAHI ANLATIYORUZ

 

Usta komedyen Fatih Mühürdar, oyunda geçmişten günümüze mizahın anlatıldığı söyleyerek, “Nasrettin Hocalardan, Cem Yılmazlara, Yılmaz Erdoğanlar’a kadar bugünkü meddah ve bugünkü orta oyuncular veya showmanleri bunların hepsinin içeriğini taşıyor. Bende 45 senelik bir sanatçı olarak bunların hepsiyle birlikte bulundum.  Onların hepsini burada sahneye çıkarıyoruz ve güldüren yönleriyle anlatıyoruz. Güldürürken de yer yer sigaranın zararlarını anlatıyoruz. Yani çaktırmadan aralara güzel anekdotlar koyuyoruz” dedi.

 

ARADA BAĞ KALMADI

 

Genç kuşakların kendinden öncekilerle iletişiminin koptuğunu söyleyen Mühürdar, “ Evlendirme programları biliyorsunuz bir facia. Yemek programları, moda programları bunların hepsi facia. Bizde oyunumuzda bunları anlatıyoruz. Buraya gelen insanlar Survivor’a rağmen geliyorlar, dizilere rağmen geliyorlar. O yüzden de biz onları alkışlıyoruz. Şu anda Türkiye’de maalesef bir kültürel erozyon var. Özelliklede genç kuşakların daha önceki kuşaklarla irtibatı kopmuş durumda. Arada bağ kalmadı, ortak kültür kalmadı. Benim dönemimde televizyonlarda herkesin izlediği programlar vardı, herkesin izlediği diziler vardı ve bunların sonunda kötü adamalar cezalandırıldı. Ama şimdi kötü adamların hepsi dışarıda” ifadelerini kullandı.

 


Kaynak: Sarıyer Belediyesi


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.