KÜÇÜKÇEKMECE’DE ENGELSİZ YAŞAMA DESTEK YEMEĞİ

KÜÇÜKÇEKMECE’DE ENGELSİZ YAŞAMA DESTEK YEMEĞİ

04 Aralık 2022

Engelsiz kent hedefiyle çalışmalarını sürdüren Küçükçekmece Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında ilçede yaşayan özel gereksinimli vatandaşlar ve ailelerini düzenlediği dayanışma yemeğinde bir araya getirdi.

Küçükçekmece Belediyesi Nikah Sarayı’nda düzenlenen etkinliğe Küçükçekmece Belediyesi Rehabilitasyon Merkezi danışanlarının yanı sıra Engelli Hakları Federasyonu, Omurilik Felçlileri Derneği, Türkiye İşitme Engelliler Tesanüt Derneği temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yemek sonrası gerçekleştirilen DJ performansıyla özel gereksinimli bireyler ve aileleri gönüllerince eğlendi. 

Kemal Çebi: Engel kelimesini Belediye olarak kabul etmiyor, kentin tüm vatandaşlarımız için erişilebilir olması için çalışıyoruz. 

Dayanışma yemeğine katılan Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi konuşmasında, ‘’ Farkındalık yaratmaya çalıştığımız Engelliler Günü konusunda Küçükçekmece Belediyesi olarak engel kelimesini kabul etmiyoruz. Engellenen demek daha doğru olacak. Biz bu engelleri kaldırmak, hayatı eşitlemek için çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın hizmetlerimize erişebilmesi, kültürden kent hayatına engellerin ortadan kalktığı bir Küçükçekmece sunabilme adına bir çalışma içerisindeyiz. Engelleri ortadan kaldırmanın yolunun birlikte mücadele etmekten, dayanışma göstermekten ve birbirimizi anlamaktan geçtiğini biliyoruz.’’ diyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Filiz Perinçek: Çocuklarımız sosyalleşme imkanı buluyor 

Etkinliğe katılan vatandaşlardan Filiz Perinçek, ‘’Çocuklarımız bu etkinlikle bir araya geliyorlar kaynaşıyorlar ve eğleniyorlar. Sadece çocuklarımız için değil aileler içinde değişiklik oluyor çünkü çoğu zaman evde vakit geçirmek zorunda kalıyoruz. Burada çocuklarımız arkadaş ortamında sosyalleşme imkanı da buluyor’’ dedi. 

Hasene Acar: Başkanımız Kemal Çebi’ye teşekkür ederiz 

Engelliler günü yemeğine 3. kez katılan Hasena Acar ise, ‘’Pandemi döneminde biraz zorlandık, evden dışarı çıkamadık. Geride bıraktığımız zor günlerden sonra bugün burada olmak çok güzel. Moral anlamında çocuklarımıza da çok iyi geliyor. Belediye Başkanımız Kemal Çebi’ye bu güzel gece için teşekkür ederiz’’ diye konuştu.

 
 
 
 

 

lx4hdo0j2gyfIftpnqq9mrcs.jpg

9vizanbwojtfsk3dgejhugyd.jpg

59kr8Iwz1yvlfmqi6jctd2ne.jpg

zcbj1lxkaeuyjx5nytwds0tz.jpg

xr80djuzdl3vg1jfqcnsemkh.jpg

rrxn8zqgbawsocshIfxe6uwz.jpg

tcsnemsvx0wmtfbo1jq7iuch.jpg

3nubax4s0lzh2eIjd6gfytxt.jpg

kemcso8uuyqgtyaxvkmjcrjw.jpg

k5ptbnggwocktna67xrdveq1.jpg

lofe3nsq5l71wvhwihuubcyn.jpg

trbd7g52ea3Idhxmcqwqnvvy.jpg

gxkfahrmwabf8vvys9c6u1lt.jpg

kpfvtr2yboojbx8ahd1Ilcxn.jpg

Ibxlqcshocygvmrt5r0wdnhq.jpg

8dvmtoxlrfjzxhwsk7ybaq3w.jpg

a4egsiztzxexp86wcj9nvtyc.jpg

a3gl0riIdcxfj5e6vh91k4pn.jpg

y3m2zw0a9hlghuxbxyck1u4m.jpg

4cwdg8nrztlbixk3o6u1evzf.jpg

Ia2gco3aywlclsrjndq59xbu.jpg

enyuqatvtdekvwu15glfrzhf.jpg

8xhu9xeloc5zq4ksnmacogm1.jpg

ps2yh8mklb6jonry4f7ue1rw.jpg

z0pubckvkqbw4ahf1r3jtziq.jpg

yrzyonbq3dsur6xfp84Ikt0a.jpg

43tmor95xtned8Iiwhjcefx0.jpg

qfohdvk7u8a3ajwlxsxqt2eb.jpg

kb146x8thnikf0lwafpql9zo.jpg

mrhl5tzdhdinkpj09afs17zy.jpg

xpt9uoevyhvkdcbhl1z5mpqy.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.