KÜÇÜKÇEKMECE’NİN ÇEHRESİ HİZMETLE DEĞİŞTİ

KÜÇÜKÇEKMECE’NİN ÇEHRESİ HİZMETLE DEĞİŞTİ

İstanbul’da, toplu taşımaya entegre güçlü otopark altyapısı genişliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), modern şehirciliğin gerektirdiği çözümleri ve teknolojik sistemleri kullanarak yatırımlarına devam ediyor.

İBB’nin 11 bin 600 metrekarelik alanda yapımını tamamladığı her yaştan insana hitap edecek olan mega meydan projesi kapsamında; 420 araçlık otopark, oturma alanları, yeşil alanlar, kaykay pisti, masal evi, süs havuzu ve çocuk oyun parkları da yapıldı.  

Küçükçekmece’nin çehresini değiştiren yatırımlardan biri de İBB iştiraki İSPARK tarafından işletilmeye başlanan Küçükçekmece Cennet Meydanı Zemin Altı Otoparkı oldu. İlçede yaşanan araç park alanı yetersizliğine çözüm getiren modern otopark, iş ve alışveriş merkezlerinin yer aldığı noktada bulunuyor. Araçlarını hızlı ve kolayca park etmeye başlayan bölge esnafı ve semt sakinleri, projeden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Üç katlı 420 araç kapasiteli otopark sayesinde, cadde ve ara sokaklarda düzensiz ve uygunsuz araç parklanmasının da önüne geçiliyor.

Hem İSPARK Hem Kütüphane

Otoparkları adeta bir yaşam merkezine dönüştüren İBB, İstanbullulara okuma alışkanlığı kazandırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla İSPARK Küçükçekmece Cennet Mahallesi Meydanı Otoparkı içerisinde kütüphane de hizmete açtı.

Modern bir şekilde tasarlanan Atilla İlhan Kütüphanesi meydanın eğitim ve kültür merkezi oldu. Kütüphanede vatandaşların özellikle de öğrencilerin faydalanabileceği binlerce eser yer alıyor. Otoparka araçlarını bırakan sürücüler ile mahalle sakinlerinin çocukları, günün her saatinde kütüphanede zaman geçirerek kitap okuyabiliyor. Ödevlerini yapabilecekleri kütüphanede, çocuklar satranç oynayarak da vakitlerini değerlendirebiliyor.

mevlt8ceibjptnby2pImc10f.jpg

u2mqd1gp0ztq9xymlunesrIo.jpg

zep7xxmnvasvItkg5mwdyknc.jpg

gpelk91bdunntIfhl5jq6rcg.jpg

bc8hn314ylpaom5upr7ntwsr.jpg

zjrqw5ysovvnI63ztsd40lfx.jpg

cdjhb9ueqgwayvtv1xnlj3ce.jpg

cwdjcnq7hl2xpe1lfv8hzypa.jpg

zj2vxh9osyzgavp08gbnc14i.jpg

dfu4x6p8o1vuj3zglcyina79.jpg

qrhymzhqbpjszvgjal3dwyek.jpg

a3olrpzvrhvlbekqh6bqjcs4.jpg

vgaszj0rwt5ml4vuu8jbyIfa.jpg

fgvwm1js7qu8lkzgcud4ltpa.jpg

Iowmvsstkhrr65vk3uzlp7nh.jpg

dzlwIyq9twctrklidme8rphc.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum