“Kumdan Sanata” sergisi açıldı

“Kumdan Sanata” sergisi açıldı

Birbirinden renkli ve seçkin sergilere ev sahipliği yapan Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde bu kez “Kumdan Sanata” Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi. 17. Geleneksel Sanatçılar Buluşması kapsamında düzenlenen sergide 31 sanatçı tamamen camdan yapılmış eserlerini sergiliyor. Sanatçılarla birlikte sergiyi gezen Belediye Başkanı Ahmet Cin, katılımcılara emeklerinden dolayı teşekkür ederek etkinlik sonundaProf. Dr. Önder Küçükerman ve Oktay Güner’e ömür boyu yaşam ödülü, diğer tüm sanatçılara da hediye takdim etti. Sergi açılışına Makedonya Kültür Bakanlığı Devlet Müsteşarı Behüciddin Şehabi de katıldı.

Eserler özel tekniklerle yapıldı

Küratörlüğünü Gültekin Çizgen’in yaptığı sergide ağırlık olarak füzyon ve cam altı tekniğiyle yapılmış eserler bulunuyor.Sergide özellikle “Masumiyet” adlı eserde olduğu gibi, ışıklandırılmış ve kalıpla şekillendirilmiş eserler ziyaretçilerin dikkatini çekiyor. “Kumdan Sanata” adlı sergi, 9 Ekim Pazar gününe kadar Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde görülebilecek.

owp4jdyimfsulcpglkr8nqrx.jpg

6qzcppjuoxwgkolbvz943lks.jpg

b3njgoexgf0se8wfcjylzw92.jpg

luv4twodqvpy3pI9rios0x6f.jpg

igwhqrj6mg3svphlpfkqmjdd.jpg

amIvuumgz4cg1lpheihzyxrd.jpg

zzrbcwxcu7eultfe6ndvb2ha.jpg

9gdd1fpyr0wc2x3a6syenolt.jpg

uejkasa4hc0wvqgzcIngefk6.jpg

7lmj8dtyoqsrew6nmdekpbkx.jpg

0ayrqjclzvdnwvi1n2mafcwk.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.