Kursa Gitti, Kendi İş Yerini Açtı!

Kursa Gitti, Kendi İş Yerini Açtı!

*Başkan Bozkurt, kursiyerlere sertifikalarını verdi

Esenyurt Belediyesi, bünyesindeki kültür merkezlerinde eğitim alan kursiyerlere yıl sonu kapanış programı düzenleyerek sertifikalarını takdim etti. Gerçekleştirilen halk oyunları, tiyatro gösterileri, bağlama ve gitar dinletileri ile Esenyurtlular, kültür ve sanata doydukları bir akşam yaşadı. Sertifikalarını Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un elinden alan kursiyerler, “Bileğimize bir altın bilezik taktınız” değerlendirmesinde bulundu.

Kültür ve sanat alanlarındaki çalışmalarına ara vermeden devam eden Esenyurt Belediyesi, Şehit Erol Olçok Kültür Merkezi’nde, belediye bünyesinde eğitim alan kursiyerlere yıl sonu kapanış programı düzenledi.  Kültür ve sanatın doyasıya hissedildiği programa Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Başkan Yardımcıları Dr. Halis Şimşek, Belgin Oflazoğlu Orkunoğlu, Ufuk Özdemir ve çok sayıda Esenyurtlu vatandaş katıldı. Kapanış programında kursiyerlerin ‘Yetişkin ve Çocuk Korosu’, ‘Bağlama ve Gitar Dinletisi’ ile ‘Halk Oyunları Gösterisi’ izleyenleri mest etti. Programda ayrıca ‘Aşçı Yardımcılığı ve Pastacılık’ eğitimi sertifikalarını alan kursiyerler hem deneyimlerini paylaştı hem de kendilerinin meslek sahibi olmasında destek olan Belediye Başkanı Bozkurt’a, “Bileğimize bir altın bilezik taktınız” diyerek teşekkür etti.   

“Çıtayı Daha Üst Kısımlara Taşıyarak Devam Edeceğiz”

Kapanış programında bir konuşma gerçekleştiren Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, kursiyerlerin gösterilerini çok beğendiğini ifade ederek hepsine tek tek teşekkür etti. “Sevgili Başkan Yardımcımız Halis Şimşek’ten başlayarak Kültür Müdürümüz Hüseyin Yaşar’a ve kursiyerlerimize kadar katılan, emek gösteren hocalarımıza, çalışanlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum” diyen Başkan Bozkurt konuşmasına şöyle devam etti: 

“İhtiyacımız olan bu. Hayat bize zaman zaman farklı farklı zorluklar getiriyor. Farklı avantajlar sunuyor. Ama biz hazırlıklı olmazsak, kendimizi buna hazırlamazsak bu koşulların içinden çıkmamız mümkün değil. Kökenimiz, inancımız, kimliğimiz ne olursa olsun birbirimizi olduğumuz gibi kabul edeceğiz. Çalışacağız, üreteceğiz, hakça paylaşacağız. Bunu yakaladığımızda hiçbir engelin bizi durdurması mümkün değil. Biz de bunu yapmaya çalışıyoruz. Esenyurt bu. Mutlu olmak için belli bir yaşta olmamız gerekmiyor. Bunun yaşı, cinsiyeti, pozisyonu gerçekten yok. Yeter ki uğraşalım. Birbirimizi sevelim. Bakıyorum piyano çalan da var, keman çalan da var, güzel şarkı söyleyen de var. Bunları fark edip önünü açmamız lazım. Bu yolda iyi gidiyoruz. Bundan sonraki süreçlerde de eksiklerimizi tamamlayarak, çıtayı daha üst kısımlara taşıyarak devam edeceğiz.  Esenyurtlu olmak ayrıcalıktır. Esenyurtlu olmaktan gurur duydum, hep de duyacağım.”

 

“Bileğimize Bir Altın Bilezik Taktınız”

Sahneye çıkarak başarı hikâyesini paylaşan pastacı yardımcısı kursiyeri Miraç Günay Atasoy, Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ve ekibine teşekkür etti. Kurstaki eğitimlerin ardından sipariş alıp para kazandığını söyleyen Atasoy, “Bu kursa ilk geldiğimde ‘Ben bu işi öğreneceğim’ dedim. Ev hanımıyız hepimiz, bir şeyler bildiğimizi zannediyorduk ama hakikaten hiçbirimiz bir şey bilmiyormuşuz. Alev Hoca’mla birlikte bu yola başladık, hatta kendisiyle birlikte buraya Beşiktaş’tan geliyoruz, bu bir meslek aşkı. 7-8 ay süren bir serüvenin, eğitimin sonunda pasta yapmaya başladım. Doğum günleri, özel günler, hatta düğün ve nişan pastaları bile yapıyorum, para kazanıyorum. Sonuçta, bizim bileğimize bir altın bilezik taktınız. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

“Bu Sayede Kendi Dükkanımı Açtım”

Otuz yıldır Esenyurt’ta yaşayan Kuaför Şirvan Yıldırım ise kurs vesilesiyle meslek sahibi olduğunu ve dükkan açtığını dile getirdi. Yıldırım, “15 yıllık evliyim, 3 çocuğum var. Çalışmıyordum, ev hanımıydım. Birgün sosyal medyada gezerken bu kursları gördüm. ‘Güzellik ve Saç Bakım-Kuaförlük’ kursuna kaydımı yaptırdım. Bu şekilde serüvenim başladı ve bu sektöre adım atmış oldum. Bütün kadınları, hepinizi bu kurslara davet ediyorum. Genellikle yol uygulamalı teori derslerimizle sektöre güçlü, daha başarılı, istihdam adına gayet sağlam adımlarla başladık. Ben ilk kursiyerlerdenim. Bu sayede kendi dükkanımı açtım. Yere daha sağlam basıyorum, kendi paramı kazanıyorum. Çok mutluyum, hiç kimseye ihtiyacım yok. Güzel bir gelir de elde ediyorum. İyi ki bu kursa gelmişim, hayatım çok değişti. Sayın Başkanıma sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum, iyi ki varsınız, iyi ki bize bu imkanları sağladınız. Esenyurt’ta böyle bir kurs yoktu, öncülük ettiniz” şeklinde konuştu.

csaqah7gjp108mhuvswefjbz.jpg

hkjpkiszp67y9lah24qwuo1d.jpg

I0cbabuxt4kzygapgrimr2f1.jpg

lzsyqh3dhotwa8ncopebxfea.jpg

fpww8lgckjcrqkesdhymrjef.jpg

yi4cye3nf1b7owcr5m6mskqj.jpg

cqmyf3bz80eftabmsvyagido.jpg

p9sgounh4pboducy7xaeqzvh.jpg

baxyt7dzspqvg4vacI6zxjhc.jpg

rhusjIks2qf07najvotd5rhc.jpg

32mkhqzfi0puuwt91kaj687t.jpg

cnfsd1suik4Iau36egbenrh0.jpg

wsnxe659juhld2fnosetxziy.jpg

rybzpggpbh36oaxvedndljIt.jpg

w4tgnhz57eibxvnd6qhpyfge.jpg

feqnwljb7k1vzu0gxgr5jvwz.jpg

pba2lxv0vt5xisl7gjkryqh6.jpg

qboeuglk92v6pjhwtpbkgrvw.jpg

vyd8bbzua9jkci43f1wrfjug.jpg

ngfrixcdzeIsa5twdsrcoajp.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.