“Kütüphane Söyleşileri”nin ilk konuğu Nurullah Genç oldu

“Kütüphane Söyleşileri”nin ilk konuğu Nurullah Genç oldu

Pendik Belediyesi kültür-sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen kütüphane söyleşileri başladı. Her ay düzenlenen söyleşilerin ilk konuğu Şair ve Yazar Nurullah Genç oldu. Söyleşide Pendikli gençlere okuma, edep ve ahlak konuları üzerine kıssalar, hikayeler ve yakın zamanda yaşadığı anılarını anlattı.

“Kainat kitabında bir harf bile değiliz”

Bir saat süren söyleşide gençlerin sorularını da yanıtlayan Nurullah Genç: “Okuyup öğreneceğiz; ama haddimizi bileceğiz.” diyen Nurullah Genç, kainatı bir kitaba benzeterek “Zayıfız, küçüğüz. Ne kadar öğrenirsek öğrenelim zayıfız. Devasa bir umman var. Ne öğrenirsek öğrenelim, alim bile olsak kainat kitabından bir harf bile değiliz. Sonsuz ilim sahibi Allah’tır.” şeklinde konuştu.

Önümüzdeki ayın konuğu Kaan Murat Yanık olacak

Kütüphane söyleşileri her ay Kemal Tahir Kütüphanesi’nde gerçekleştiriliyor. Önümüzdeki ayın konuğu Kaan Murat Yanık olacak. Yazar, söyleşide konukların sorularını da cevaplayacak. Program, 22 Kasım Çarşamba günü saat 13.00’te yapılacak.

 

bsa48jkeunIcyqfmrftxw1da.jpg

afy76iocpexlqf3ubdr1gsqk.jpg

haldxbgc5mtcIynnqgks2av3.jpg

ib7epkv9mhnllaxypobyufzv.jpg

vjywkqcdwxflb1gfld0axiea.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.