LÜTFÜ SAVAŞ: İTFAİYE PERSONELİMİZ GECE GÜNDÜZ DEMEDEN GÖREVİ BAŞINDA

LÜTFÜ SAVAŞ: İTFAİYE PERSONELİMİZ GECE GÜNDÜZ DEMEDEN GÖREVİ BAŞINDA

 

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 25 Eylül-1 Ekim İtfaiye Haftası dolayısıyla itfaiye erlerini ziyaret etti.

Antakya İtfaiye İstasyonu’nda itfaiye erleri ile bir araya gelen Savaş,  gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi alarak yapılan müdahaleler ile ilgili hazırlanan sergiyi gezdi.

HBB İtfaiye Daire Başkanı Özer Gövce ziyarette, yeni hayata geçirilen 112 Çağrı Merkezi ile itfaiye entegrasyonunun tanıtımını yaptı.

Müdahaleler ve faaliyetler hakkında Savaş’a bilgi veren HBB yetkilileri, GIZ QUDRA 2 gönüllü itfaiyecilik 3. dönem kapsamında 10 yeni köyün yıl sonuna kadar ekipman ve eğitimlerini tamamlamış halde hazır olacağını bildirdi. Yetkililer, Birleşmiş Milletler Kalkınma Ajansı(UNDP) ile HBB İtfaiye Merkezi (HABİTEM) projesinin de son aşamasında olduğunu söyledi.

Yetkililer, 112’ye iletilen vakaların telli ve telsiz iletişime ihtiyaç duyulmadan doğrudan itfaiye istasyonlarına ve Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezine (AKOM)düşeceğini ve bu sayede takip, sürat ve koordinasyonun çok daha hızlı yapılacağını aktardı.

Ayrıca ziyarette sahillerde can kurtarma ve su altı ve su üstü arama kurtarma faaliyetleri hakkında da Başkan Savaş’a bilgi verildi.

SAVAŞ: SİZLER ŞEHİRLERİN VE ORMANLARIN GÜVENCESİSİNİZ

İtfaiye personelinin vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için gece gündüz demeden görev başında olduklarını söyleyen Lütfü Savaş, “Özellikle yazın çok meşakkatli ve zor şartlarda çok önemli olaylara, yangınlara, trafikte sıkışmış veya kaza yapmış insanlara yardım ediyorsunuz. İtfaiye ekiplerimiz gece gündüz demeden insanlarımızın hayatlarını ve aynı zamanda tabiattaki güzellikleri korumaya çalışıyorlar. Sizler şehirlerin ve ormanların güvencesisiniz. Hepinizin kazasız ve huzurlu günler geçirmenizi diliyorum” diyerek itfaiye personelinin İtfaiye Haftası’nı kutladı.

Lütfü Savaş, itfaiye istasyonunu ziyarete gelen anaokulu öğrencilerine itfaiye ile ilgili boyama kitabı hediye etti.

wubs4hlbeyfxvfcq3zo5jowk.jpg

yznhajtuyspdsairmwg6pjvk.jpg

obnld9zgy2zd85cuwh0kty7q.jpg

tevmbhe3lm6jkcuwzsrI9aov.jpg

whvsab8rpba3z6xqwdkjcs9t.jpg

xslIbxlyjapbzzruuqv68fms.jpg

cxrwoutefsdyyp1gqav7flhm.jpg

shroftgxyg69bhn8qof4ac7j.jpg

cxo7baIz2046pq3iwrjy8ro1.jpg

qhpxvnbfoukszar5wjyp7es4.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.