LÜTFÜ SAVAŞ: YENİ EĞİTİM DÖNEMİNİN HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM

LÜTFÜ SAVAŞ: YENİ EĞİTİM DÖNEMİNİN HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM

Hatay Büyükşehir Belediyesi, yeni eğitim öğretim dönemi öncesi çocuklara yönelik moral etkinlikleri düzenledi.

 

2 gün boyunca devam eden etkinliklerde, ebeveyn ve çocukların birlikte katıldığı yarışmalar ve çeşitli oyunlar düzenlendi.

 

Masa tenisi, halat çekme, çuval yarışı, yumurta taşıma ve penaltı atma gibi birçok oyunla dolu geçen yarışmalarda çocuklar ve aileler eğlenceli vakitler geçirdi.

 

Uçuş deneyim atölyesinde pilotluk, robotik atölyesinde mühendislik, pasta atölyesinde aşçılık yeteneklerini sergileyen çocuklar; akülü arabalarla ise hem trafik kurallarını öğrendi hem de sürücülükle ilgili ilk deneyimlerini kazandı.

 

Salto trambolin, zıplana, dev salıncak, tırmanma duvarı, survivor parkuru, ip parkuru ve kepçe kullanım bölümleri gibi fiziksel aktivitelerin ön planda olduğu oyun parkında çocuklar; enerjilerini atarak sportif yeteneklerini gösterdiler.

 

Renkli anlara sahne olan eğlenceler, karnaval havasında geçerken EXPO'nun sevimli maskotları olan Defne ve Zeytin, çocukları yalnız bırakmayarak neşelerine neşe kattı. Penaltı atma sahasında ise çocuklar gol atma sevinci yaşamak için ter döktü.

 

 

“İSTEDİK Kİ ÇOCUKLARIMIZ, YENİ EĞİTİMVE ÖĞRETİM YILI BAŞLARKEN MORAL VE MOTİVASYONLA BAŞLASINLAR”

 

Oyun alanlarını gezerek yerinde incelemeler yapan HBB Başkan Lütfü Savaş,  “Sevgili gençler, EXPO zamanında sizlerin hem eğlenmesi hem eğitilmesi ve bilişseel ve fiziksel gelişiminize katkı sağlasın diye 11 dönümlük alan içerisinde çocuklarımız için oyun parkuru yaptık. Tabii ki depremde acılarımız çok büyüktü ve çocuklarımız yaklaşık 4 yıldır doğru düzgün eğitim göremeden yeniden eğitim yılı başladı ve çocuklarımız eğitime start verdi. İstedik ki çocuklarımız, eğitim ve öğretim yılı başlarken moral ve motivasyonla başlasınlar. Çünkü moral ve motivasyonla başlarlarsa eğitimde çok daha başarılı olurlar. Hem fiziksel kapasitelerine hem de ruhsal kapasitelerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. . Bu mekânımızın ve yeni eğitim döneminin tekrardan öğrencilere, velilere ve öğretmenlere hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi olarak amaçlarının para kazanmak olmadığını insanların sosyalleşmelerine katkı sağlamak olduğunu vurgulayan Başkan Savaş, çocukların eğlencelerine eşlik etmek amacıyla penaltı atma ve masa tenisi oyunlarına katıldı.

 

Çocuk oyunları programı çerçevesinde Antakya EXPO Alanı’nda EXPO Kafe açılışını da gerçekleştiren Lütfü Savaş’a, CHP Milletvekili Mehmet Güzelmansur ve SP Milletvekili Necmettin Çalışkan eşlik etti.

 

Etkinliklerde tüm katılımcılara döner, pamuk şekeri ve patlamış mısır gibi ikramlar ücretsiz olarak dağıtıldı. Yarışmalarda mücadele edip dereceye giren çocuklara  sürpriz hediyeler verilirken katılımcı diğer çocuklar da çeşitli hediyelerle sevindirildi.

 

Hataylı aile ve çocukların yeni eğitim öğretim dönemine moral ve enerji depoladıkları etkinlikler, Antakya EXPO Alanı Çocuk Köyü'nde gerçekleşti.

 

 

Haberin fotoğraflarını ve videosunu aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

 

https://we.tl/t-GFcwk5hnPs

 

 

https://we.tl/t-HPuhElbjTT

 

6xgvIqfuo1mdr2kj7b9ueytd.jpg

owetw3bgf0fmad5usdo21hlu.jpg

a0qroccdbei8zav4ytwI5ylb.jpg

1hjoftkvaz0ygtjhrlmvmxaq.jpg

8cIxyle24z5vqfwjq9antv0l.jpg

j83sh4xw1vwris6nokrlgp0z.jpg

slmlvetqvzprgkc7h90twypo.jpg

8m6i3hgs42owjtvnutpspkbI.jpg

fjuIcgumsaigvb6srkmodfb7.jpg

5wxmc3bn8siq1j0r9aybdklz.jpg

lgea6jdbvwpepnsqhnwccy8m.jpg

7f2gyn3sccxv1u9z5yozqlj4.jpg

yhak4arflht3vqcuon7gzesb.jpg

amgrckuff4tjn8Ipsiyes2lq.jpg

xb3w6mhsyqdyxmroab5vuekt.jpg

zvl7wnsxn1lyd2bagcItb8to.jpg

lzadrmheb8bpgmkjia9ylnep.jpg

4wftkupthxj10sgexslu7dnn.jpg

6hfmov0bxfq5p8qetr7v1lud.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.