M. Alpay Özoğul Koşusu'nun galibi Girl Gone Bad oldu

M. Alpay Özoğul Koşusu'nun galibi Girl Gone Bad oldu

3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının katılımlarıyla koşulan yarış, 1900 metre mesafe çim pistte gerçekleştirildi.

2022 yılı M. Alpay Özoğul Koşusu'nda jokeyi Mustafa Çiçek ile start alan, Utku Keleşoğlu'nun sahibi olduğu Girl Gone Bad (Toruk Macto - Heiress S / Devir) pistten galibiyetle ayrıldı. Murat Mergin yetiştirmesi, Şinasi Gökçe'nin antrenörlüğünü üstlendiği 5 yaşındaki kır kısrağın bu birinciliği yarış hayatının yedinci galibiyeti olarak kayıtlara geçti.

Son metreleri büyük bir heyecana sahne olan mücadelede Arts Man (Tizway - Art's Lady / Theatrical) ikinci olurken, Wolf Polat (Luxor - Zümrüt Göz / Eagle Eyed) üçüncü, Trevi Fountain (Offlee Wild - Kansas / Kahyası) dördüncü, Dombra (Perfect Storm - Dixie Darlene / Revoque) da beşinci sırada yer aldı.

Koşunun galibi Girl Gone Bad için bitiriş derecesi 1.54.55 olurken, farklar Baş - 1/2 Boy - 2 Boy - Boyun şeklinde sonuçlandı.

Yarışın ardından düzenlenen törende, kazanan safkanın sahibi adına Yönetim Kurulu Üyemiz Selman Taşbek'e kupasını merhum M. Alpay Özoğul'un yeğeni Mehmet Uçan verdi.
 

M. Alpay Özoğul

1937 yılında İstanbul'da doğan M. Alpay Özoğul, uzun yıllar yöneticilik yaptığı Shell Türkiye'den emekli oldu. Ardından 20 yıl boyunca otomotiv yakıt pazarlama alanında çalıştı. 1960'lı yıllarda atçılık camiasıyla tanışan Özoğul, sahibi olduğu atlarla önemli yarışlar kazandı. Uzun bir süre yetiştiricilikle de uğraştı. Lady Rose isimli safkanıyla 1990 yılı G1 Kısrak Koşusunu kazandı. Ayrıca yetiştirdiği ve koştuğu Hülyalım ve Nihavent gibi safkanlarla birçok grup koşuyu kazanma ve tabela yapma başarısı gösterdi. 1993 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçilen Özoğul, 1998 yılında Yönetim Kurulunda görev aldı. 2007 yılında aramızdan ayrılan M. Alpay Özoğul'u, anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

j35nv0jie1axxla4bfhhu9zd.jpg

ddvsq31urhgsI5met0ypn69e.jpg

0cngloirddpbaumvIxp2wh8t.jpg

mj4f78nldqnkeh5ordghr1Is.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.