M. Zeki Tunca Koşusu’nu Eshilal kazandı

M. Zeki Tunca Koşusu’nu Eshilal kazandı

4 yaşlı safkan Arap kısraklarına mahsus olarak düzenlenen yarış, (KV-7 / DHÖW / DİŞİ) 1600 metre mesafe çim pistte yapıldı.

2022 yılı M. Zeki Tunca Koşusu'nu jokeyi Müslüm Çelik ile start alan Günsen Soyupak'ın sahibi, Anadolu T.İşl. de yetiştiricisi olduğu Eshilal (Altaha - Tükenmez / Hürbatur) kazandı. Cuma Demir'in antrene ettiği al kısrak bu galibiyetiyle kariyerindeki 2'inci birinciliğini elde etmiş oldu.

10 safkanın mücadele ettiği yarışta İlyada (Ayabakan - Nazperver / Sülo) ikinci olurken, Alraziye (Altaha - Raziyekız / Pir Karaca) üçüncü, Momos (Uçanoğlu - Hamiyet / Caş) dördüncü ve Lemis (Turbo - Tektaha / Hastay) de koşuyu beşinci olarak tamamladı.

Koşunun galibi Eshilal için bitiriş derecesi 1.46.80 olurken, farklar ise 3 Boy - 1 Boy - 1,5 Boy - Yarım Boy şeklinde sonuçlandı.

Yarışın ardından düzenlenen törende, kazanan safkanın sahibi adına Cuma Demir'e plaketini M. Zeki Tunca'nın oğlu Ahmet Ziya Tunca verdi. Törene Ankara Hipodrom Müdürü Özgür Kaya ve davetliler de katıldı.

hol73krby6dahxtwud2j0qne.jpg

0lsyrjxgvwmepwhg3er6iu2d.jpg

7ktlwpyxbygfvncovrIkmdsp.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.