MACERA PARKLARI’NA YOĞUN İLGİ

MACERA PARKLARI’NA YOĞUN İLGİ

19 Ağustos 2022

Küçükçekmece Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Soğuksu ve Selçuklu Macera Parkı’nda Haziran ayından bu yana 2700 adrenalin tutkunu yaz mevsiminin ve tatilin tadını çıkartırken, gönüllerince eğlenip stres attı.

Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Soğuksu Macera Parkı ve Selçuklu Macera Parkı haftanın altı günü, hem bireysel hem de grup olarak gelen ziyaretçileri ağırlıyor. Okulların yaz tatiline girmesinden itibaren Macera Parklarından toplam 2700 vatandaş ücretsiz olarak faydalandı. Yediden yetmişe tüm vatandaşlar; kaya tırmanışı, serbest düşüş, zepline ve ip parkurlarında oluşan oyun alanlarında keyifli dakikalar geçirdi.

70’den 70’e tüm vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor

Vatandaşların Macera Parkına yoğun ilgi gösterdiğini belirten Eğitmen Onur Tulum, ‘’Parklarımızda 4 tane oyun parkurumuz var. Amacımız ziyaretçilerimizin kaliteli bir şekilde zaman geçirmesini sağlamak ve tatile gidemeyen vatandaşlarımızı burada ücretsiz bir şekilde ağırlamak. En önem verdiğimiz konu güvenlik önlemleri. Kask, kemer gibi güvenlik ekipmanlarını biz karşılıyoruz. Oyun alanlarına girmeden önce güvenlik ekipmanlarını, onların nasıl kullanılacağını anlatıyoruz ve gerekli kontrolleri yapıyoruz. Ayrıca her parkurun kendine özgü güvenlik önlemi de bulunuyor. 120 cm üzeri ve 120 kilonun altında olan, yediden yetmişe her yaştan vatandaşlarımız parkurlara yoğun ilgi gösteriyor’’ dedi.

‘’Macera Parkı’nda çocukluğuma geri döndüm’’

Macera Parkına grup olarak gelen ziyaretçilerden Ergül Şimay ise; ‘’Buraya çocuklarımızla ve tanıdıklarımızla grup olarak geldik. Tırmandım, zepline yaptım yani çocuklarla birlikte eğlendim. Ben 45 yaşındayım, bizim zamanımızda böyle imkânlar yoktu. Bugün burada çocukluğuma geri döndüm, fırsat buldukça tekrar gelmeye ve eğlenmeye devam edeceğim. Çocuklarımıza ve bize bu imkânı sunan, ayrıca buraya ulaşmamız için aracımızı da sağlayan Küçükçekmece Belediye Başkanımız Kemal Çebi’ye teşekkürlerimizi iletiyorum’’ dedi.

Soğuksu Macera Parkı’nda parkurların ve eğlencenin tadını çıkartan Hasan Ali Uzun ise ‘’ İlk geldiğimde biraz korktum ama sonra çok eğlendim. Yüksekten atladım, tırmanma duvarına tırmandım ve çok eğlendim. Burada kendimi güvenli hissettim, tekrar gelmek çok isterim’’ dedi.

Macera Parkları: Yeşilin ve eğlencenin birleştiği yer

Yeşille ve doğayla iç içe eğlenmek isteyenler vatandaşlar, Eylül ayının sonunda kadar açık olan Soğuksu Macera Parkı’ndan 0212 541 77 08 numaralı telefondan, Selçuklu Macera Park’ından ise 0212 302 77 78 numaralı telefondan randevu alabilir.

jhagkpvanrbm1sxyozIbfnxv.jpg

gbkyxoh1y9eiud7mteqtIwdj.jpg

h12vh7cqoucjn0a8pnixjvl9.jpg

fp0otyIhh8xbes1nwdnlmvyz.jpg

zy93dkpuco4tj0h7sqbjleox.jpg

uc5wtprbsoavywne4n9l1Iqz.jpg

u7ykmrh0ccxzdebdql4ynatf.jpg

79cbhrkedfkvojazI1otnipy.jpg

ce9wmr5wmgr8zyk3xnvslipt.jpg

r4xde6wvccykq7r3eblgvfjt.jpg

08hdozcqb2t7evmuxlpfqnjy.jpg

ccaw8b0hze3Itbkxofsiydj1.jpg

oah19bkglm3r0jhuuyrfzvnv.jpg

artrssxugmkybbekg0nlzqpo.jpg

rsdgmd9zq48ych57o6npaeqv.jpg

gcmq9ptuxvznmjyqlzabyn8I.jpg

803biz9glrwosejrnvg7ftod.jpg

splkapq1oiduzbc92nfogmr0.jpg

hacpzcxq3nursolenwbye4gv.jpg

llmcng0zkjpbmtht1n28wojv.jpg

m7fjmrbwjx34givwdnr1h9sp.jpg

1Iryotbppxlskqhlzf4twmkx.jpg

qlbufxwi2omaw9erfysmkrdb.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.