MAHALLELERDE İFTAR SOFRALARI KURULDU

MAHALLELERDE İFTAR SOFRALARI KURULDU

Silivri Belediyesi Ramazan iftarları mahallelerde halkın yoğun katılımı ile gerçekleşti. Değirmenköy ve Gazitepe Mahallelerinde halk sofraları kuruldu.

Ramazan ayının bütünlüğünü yaşatmak amacıyla mahallelerde iftar sofraları kurduran, iftar yemekleri organize eden Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, ay boyunca hemşerileriyle iftar sofralarında buluştu. Değirmenköy ve Gazitepe Mahallelerinde iftar sofraları kurduran Başkan Işıklar, hemşerileriyle iftar yaparak yaklaşan Ramazan Bayramlarını kutladı.

 

IŞIKLAR; “BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE NİCE BAYRAMLARA”

Yapılan sofra duasının ardından konuşma yapan Başkan Işıklar; Her yıl kadın erkek, çoluk çocuk, yaşlı genç hepimiz meydanlara çıkarak bu güzelim dinimizin ibadetini böyle hep birlikte, coşkuyla yerine getiriyoruz. Meydanları doldurarak; biz kimseden korkmuyoruz, bu memleketin geleceğine inanıyoruz, biz bir arada oldukça o rüzgâr kayadan toz bile koparamaz diyoruz. Huzura çok ihtiyacımız var bu dönemlerde. Daha çok birliğe, beraberliğe, hoşgörüye bu mübarek dinin insan sevgisine Allah’ın yarattığının, Allah’a olan sevgisinden, inancından dolayı saygı göstermek sadece insan olduğu için, nefes alıp verdiği için saygı duymak ona inanmak, güvenmek, el uzatmak bizim dinimizin en büyük hasletlerinden biri. Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin. Yaklaşan bayramı huzur içinde geçirmek nasip olsun ve nice bayramlara, nice ramazanlara gönül birliği içerisinde varmamızı Allah nasip etsin” şeklinde konuştu.

 


Kaynak: istanbulses / Silivri
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.