Maltepe, Cumhurbaşkanı ağırlayacak

Maltepe, Cumhurbaşkanı ağırlayacak

Türkiye son aylarda keskinleşen siyaset dili etkisiyle gergin bir atmosfer yaşarken, Maltepe Belediyesi Arnavutluk Cumhurbaşkanını da ağırlayacağı bir foruma ev sahipliği yapacak.
 
Maltepe Belediyesi tarafından 3-5 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan AB – Türkiye İlişkileri Forumu’na Arnavutluk Cumhurbaşkanı İlir Meta’nın yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve AB Türkiye Büyükelçisi Nikolaus Meyer-Landrut da katılacak. Diplomatik ve siyasi çerçevede uluslararası alanda dikkat çeken gelişmeler yaşanırken, ağır konuklar ve konularında uzman isimlerin katılacağı forum gözlerin Maltepe’ye çevrilmesine yol açacak.

ÖNEMLİ İSİMLER FORUMA KATILIYOR

 AP Milletvekili Udo Bullmann, Almanya Belediyeler Birliği Onursal Başkanı Christian Ude, CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre, Bavyera Eyalet Milletvekili Arif Taşdelen, SPD Münih Başkanı Christian König, Hamburg Eyalet Milletvekili Yusuf Uzundağ, Hessen Eyalet Milletvekili Turgut Yüksel, İş insanı Vural Öger, Prof. Hıdır Temel, Gazeteci Zeynel Lüle, Gazeteci Metin Işık, Bahadır Kaleağası, Prof. Fuat Keyman, Eşber Yağmurdereli, Prof Yaşar Aydın, Rusya’dan Sergey Markov, Hatay Belediye Başkanı Dr. Lütfi  Savaş, Nilgün Arısan TEPAV Direktörü, Prof. Çiğdem Nas, Rusya’dan Darya Gertsova, Prof. Çiğdem Nas, Prof. Çiğden Boz, Prof Ali Yaman, Prof. Şahin Filiz, Liane Melzer. Hasan Burgucuoğlu, Arda Çelik ve Prof. Faruk Şen gibi isimler Maltepe’de düzenlenecek olan foruma katılacak.

Türkiye ve AB arasında özellikle siyasi ilişkilerin ele alınacağı foruma ev sahipliği yapacak olan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Düzenleyeceğimiz etkinliğimize bir Avrupa ülkesi Cumhurbaşkanının katılacak olması, Türkiye’de güzel şeylerin de yaşandığının göstergesidir. Kısa süre önce 2. Ekonomi Forumu gerçekleştirdik. Bugün ise yine üst düzey katılımlar ile AB-Türkiye İlişkileri Forumu’nu açacağız. Her iki konu da vatandaşlarımız tarafından ilgiyle takip ediliyor ve Maltepe Belediyesi olarak bu gibi adımları atmaya devam edeceğiz” dedi. Tarih : 03.06.2022 Haber Fotoğrafları

gcIonejlkisqsvfhu8phdbtm.jpg

oavgcnmddjz8stypsofu192x.jpg

zu2k1wjcqtryoyqmhlfgkxme.jpg

gdscnjrbfmrludIxosehb2yw.jpg

pxz6aaveyitj3dxIj29defhl.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.