Maltepe’de sanat, sokakla buluştu

Maltepe’de sanat, sokakla buluştu

Maltepe’de sanatı sokakla buluşturan 3. Maltepe Sokak Festivali, renkli etkinliklerle başladı. Festival, 28 Ağustos’a kadar devam edecek.

Bu yıl 3.’sü düzenlenen, sanatı sokakla buluşturan Maltepe Sokak Festivali, renkli etkinliklerle başladı. Bağlarbaşı, Yalı ve Feyzullah mahallelerinde, 3 ayrı parkta başlayan festival renkli görüntülere sahne oldu. 3. Maltepe Sokak Festivali’nin açılışı, iki farklı kortejle yapıldı. Bando ve sokak göstericileri ile halk oyunları kortejleri Maltepe sokaklarında vatandaşların da katılımıyla gerçekleşti. 7’den 77’ye her yaştan sanatsever, kapılarının önüne kadar gelen eğlenceye ortak oldu. Çocuklar için masal, resim ve çorap kukla atölyeleri gerçekleştirildi. Ardından halk oyunları ekibi sahne aldı. Yöresel figürlerin sergilendiği halk oyunları Maltepelilerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Maltepeliler, yöresel ezgiler eşliğinde eğlenceli anlar yaşadı. 22 Ağustos’ta başlayan Maltepe Sokak Festivali’nin ilk günü, Bağlarbaşı mahallesindeki Maltepe Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu konseriyle sona erdi. Konseri yerinde takip eden mahalle sakinleri şarkılara eşlik etti. İlk gününde 3 farklı mahallede eğlenceli anlara sahne olan festival, 28 Ağustos Pazar akşamına kadar, Maltepe’nin 18 mahallesindeki etkinliklerle devam edecek.

Tarih : 23.08.2022 Haber Fotoğrafları

ubi8otem3maylfhajdgIz4p6.jpg

lhauegngp2rhtfne1jzxqyIi.jpg

z5ayIc1izppsoshbhemqkwnc.jpg

7bnunsys9bhjldkmtp18wvo0.jpg

eomzwbI4cp1iant2qqthxpz5.jpg

8x3u7hmIrgoakweqkdhviqbf.jpg

qtlpzccnj7rm1x8nh65oygev.jpg

xcvp7nzsmqzjptkanrtj5vcu.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.