MANSUR YAVAŞ’TAN YKS’YE GİREN ÖĞRENCİLERE “ÜNİVERSİTE TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ”NE DAVET

MANSUR YAVAŞ’TAN YKS’YE GİREN ÖĞRENCİLERE “ÜNİVERSİTE TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ”NE DAVET

Sosyal medya hesapları üzerinden YKS’ye giren öğrencilere seslenen Yavaş, “Sevgili evlatlarım, 50’den fazla üniversite ve 500’den fazla akademisyenin katılımıyla düzenleyeceğimiz Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri’ne hepiniz davetlisiniz” dedi.

Ankara’da öğrenim gören gençlerin hayatını kolaylaştıran projelere imza atan Büyükşehir Belediyesi; ulaşımdan sınav ücretlerine, ücretsiz internetten barınma imkânlarına kadar birçok konuda‘öğrenci dostu’uygulamalarını sürdürüyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) giren öğrencilere sosyal medya hesapları üzerinden çağrıda bulunarak ilkini düzenleyecekleri“Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri”ne davet etti.

GELECEĞE HAZIR MISINIZ?

Her platformda“Üniversite Ankara’da okunur”çağrısını yineleyen Yavaş,“Geleceğe hazır mısınız?”sloganıyla Gençlik Parkı’nda 30-31 Temmuz 2022 tarihlerinde düzenlenecek“1. Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri”ne katılmaları için davet ettiği öğrencilere de şu sözlerle seslendi:

“Sevgili evlatlarım, 50’den fazla üniversite ve 500’den fazla akademisyenin katılımıyla düzenleyeceğimiz Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri’ne hepiniz davetlisiniz.”

ABB, Gençlik Parkı Kültür Merkezi Otopark Alanı Ulus adresinde 12.00-19.00 saatleri arasında 30 ve 31 Temmuz’da ev sahipliği yapacağı ‘Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri’ ile gençlerin doğru tercih yapabilmesi için hem üniversiteleri yakından tanımaları hem de sosyal olanakları öğrenmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Tercih heyecanı yaşayan öğrenciler daha sonra devam eden yaz konserleri kapsamında Gençlik Parkı’nda 30 Temmuz’da saat 20.00’de sanatçı Fatma Turgut’un ücretsiz konseri ile müzik dolu bir akşam yaşayacak.

p5t0eeik73noxb81zbzc4tvq.jpg

tylh09wcjqkzra4x3Ibwzy6f.jpg

m8Ipamf2cqjdvowqktbrwkn1.jpg

cy4edmuijnxdowxycwzg0lmo.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.