Mehmet Arslan, Esenlerde coşku ile karşılandı

Mehmet Arslan, Esenlerde coşku ile karşılandı

Cumhuriyet Halk Partisi'nden İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan Mehmet Arslan'a Esenler örgütünden halaylarla destek geldi

 CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Mehmet Arslan, Esenler Avrupa Düğün Salonu'nda düzenlenen bir kokteyle CHP Esenler İlçe Örgütü ile buluştu. Çok sayıda partilinin katıldığı kokteyle CHP Beşiktaş Meclis Üyeleri İsmet Arslan, Mustafa Kantar, Yüksel Biçil, CHP Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı İlyas Adıgüzel de katılarak Arslan'a destek verdiler.


Gezmiş'in yolu bizim yolumuzdur

Kokteyle katılanlara yönelik söz alan Arslan, konuşmasının başında Bağımsız bir Türkiye için devrimci mücadele veren ve arkadaşlarıyla beraber dar ağacına gönderilen Deniz Gezmiş'in doğum günü olması münasebetiyle Gezmiş ve arkadaşlarını rahmetle anarak şunları söyledi: Gezmiş inandığı ve uğrana canını adadığı yol bizim de yolumuzdur. Ülkemizde demokrasinin ve eşitliğin hakim olması için verdikleri mücadelenin takipçisi olacağız. Deniz Gezmiş'i ve arkadaşlarını bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum.


Partisi'nin aldığı milletvekili adaylarını ön seçimle belirleme kararının aynı zamanda kendilerini iktidara götürecek önemde bir karar olduğunu ve bu kararla birlikte örgüt içinde büyük bir heyecan ve hareketliliğin de ortaya çıktığını belirten Arslan, 'Bu demokrasi şölenimizi iktidarla taçlandırmak için 29 Mart'ta hepimizin sandık başına gidip oylarımızı bizleri temsil edecek adaylardan yana kullanmanızı istiyorum. Ülkemizin üzerindeki kara bulutları söküp almanın birer meşalesi olmak istiyorsak çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürmeliyiz. Bugün ön seçime yönelik gerçekleştirdiğimiz toplantılardan altıncısıyla sizlerle buluştuk. Esenler örgütümüzden isteğim örgütünü hiçbir koşulda terk etmeyecek adaylardan yana oy kullanmasıdır. Aksi halde bizleri kişisel çıkarları doğrultusunda canları istediği zaman terk edecek kişiler temsil edecektir. Ben sizlere inanıyorum. Sizlerin de benim sizleri en iyi şekilde temsil edeceğime inanmanızı ve sizlerin desteklerini isteğim olduğunuzu bilmenizi isterim. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize bu gece bizleri yanlız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum' diye konuştu.


Arslan, daha sonra kendise destek amaçla gelen partililerle bir süre halay çektikten sonra CHP Eyüp ilçesi'nin düzenlediği örgüt toplantısına katıldı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.