Merhum Asli Üyelerimiz Ali Orhan Birol, Joe Clarke ve M. Kaya Erkkul'u saygıyla anıyoruz

Merhum Asli Üyelerimiz Ali Orhan Birol, Joe Clarke ve M. Kaya Erkkul'u saygıyla anıyoruz

10 Eylül Cumartesi - 75. Yıl Ankara Hipodromu

Ali Orhan Birol Koşusu (KV-7) - 17.30

2006 yılında kaybettiğimiz Asli Üyemiz merhum Ali Orhan Birol adına gerçekleştirilecek koşu, 3 yaşlı safkan İngiliz taylarının 1600 metre mesafe çim pistteki birincilik mücadelesine sahne olacak.

2022 yılı Ali Orhan Birol Koşusu'na; Baba Şahin, Gökdenizim, Daylight Ride, Zolo Muum, Çakırlar, Kübra Hanım, Baduu, Gray Eagle ve Panagea isimli taylar katılacak.
 

Ali Orhan Birol

1932 yılında İstanbul'da doğan Ali Orhan Birol, Amerikan Koleji'nde eğitimini tamamladı. Ankara'da akaryakıt işletmeciliği yaparak iş hayatına atılan Birol, uzun yıllar at sahipliği ve yetiştiricilik yaptı. Dean Martin ve Jery Lewis isimli safkanlarıyla birçok Grup koşuda başarı sağladı. 1992 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi. 2006 yılında aramızdan ayrılan Ali Orhan Birol'u anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.
 

11 Eylül Pazar - İstanbul Veliefendi Hipodromu

Joe Clarke Koşusu (KV-8) - 18.00

1983 yılında yaşamını yitiren Asli Üyemiz merhum Joe Clarke adına koşulacak yarışta, 2 yaşlı safkan İngiliz tayları 1600 metre mesafe üzerinden çim pistte boy gösterecek.

2022 yılı Joe Clarke Koşusu'nda; Alucard, Alycone, Dolya Vorovskaya, Topsy Turvy, Zertas ve Courts Angel isimli taylar start alacak.

Joe Clarke

1918 yılında Lemnos Adası'nda doğan İngiliz kökenli Levanten bir ailenin oğlu olan Joe Clarke, gençlik yıllarında Altay Spor Kulübü'nde futbol oynadı. Aynı yıllarda muhasebeci olarak iş hayatına atıldı. Ardından "Edwin & Joe Clarke Kardeşler" isimli aile şirketinde kuru meyve ihracatı yaptı. 1975-1983 yılları arasında Ege Kuru Meyve ve Mamülleri İhracatçı Birliği'nde Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. 1955 yılından itibaren atçılıkla uğraşan Joe Clarke, 1962 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi. Sahibi olduğu Ajax isimli Arap atıyla birçok açık yarış kazanan Clarke, uzun yıllar yetiştiricilik de yaptı. 1975, 1978 ve 1982 yıllarında Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Joe Clarke, Türk yarışçılığının gelişmesine önemli katkılarda bulundu. 1983 yılında aramızdan ayrılan Joe Clarke'ı, anısına düzenlenen bu koşu vesilesi ile saygı ve rahmetle anıyoruz.

M. Kaya Erkkul Koşusu (KV-8) - 19.00

2005 yılında aramızdan ayrılan Asli Üyemiz merhum M. Kaya Erkkul'u anacağımız koşu 11 Eylül Pazar günü İstanbul programının bir diğer önemli mücadelesi olacak. 3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının katılım göstereceği yarış, 2100 metre mesafe üzerinden çim pistte koşulacak.

2022 yılı M. Kaya Erkkul Koşusu'na; Zafer Ateşi, Ganando Solo, Giant Dream, Jawinger, Steel Man, Girl Gone Bad ve Jone Moneta isimli safkanlar katılacak.
 

M. Kaya Erkkul

1939 yılında İstanbul'da doğan M. Kaya Erkkul, 1986 yılında sahibi olduğu Akide isimli safkanla yarışçılığa başladı. Silivri'de bulunan çiftliğinde uzun yıllar yetiştiricilik yaptı. G1 koşu galipleri Fair Tail ve Sümen başta olmak üzere, Fairson, Barbarize, Gale, Mountainer, Marquise, Harbinger, Boat Race ve Bride Maid gibi birçok başarılı safkan yetiştirdi. 1997 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçilen Erkkul, aynı yıl yetiştiricisi ve sahibi olduğu Fair Tail isimli safkan ile Gazi Koşusu'nu kazandı. 2005 yılında aramızdan ayrılan M. Kaya Erkkul'u, anısına düzenlenen bu koşu vesilesi ile saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

wk4zI3bahlis5gunytfs8vqd.jpg

4dqxk5ht60xms9bIcnesyfph.jpg

o4tgylwnv08qfhpwkkmsnjxz.jpg

0hcutglxv1mn2vkdIdg7onpj.jpg

mwrafzpx7updnjhetlq1kzgb.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.