Merhum Asli Üyemiz A. Hücum Tulgar'ı saygıyla anıyoruz

Merhum Asli Üyemiz A. Hücum Tulgar'ı saygıyla anıyoruz

3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının katılım göstereceği mücadele, 1600 metre mesafe üzerinden çim pistte yapılacak.

2022 yılı A. Hücum Tulgar Koşusu'na, Doğa Kanunu, Azmantor, Hodri Meydan, Lex Tallionis, Sun Time, Trevi Fountain ve Subutai isimli safkanlar katılım gösterecek.

A. Hücum Tulgar

1951 yılında Ankara'da doğan A. Hücum Tulgar, 1974 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Bir süre serbest avukatlık yapan Tulgar, 1979 yılında Denizcilik Bankası T.A.O. ve ardından Türkiye Denizcilik İşletmeleri'nde Hukuk Müşavirliği, Hukuk Başmüşavirliği ve Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 1997 yılında Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne atandı. 2003 yılına kadar Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak görev aldı. Birleşmiş Milletler Denizcilik Örgütü, Lloyd's Hakem Komitesi ve uluslararası platformlarda ülkemizi başarıyla temsil eden deniz hukukçusu A. Hücum Tulgar, Türk denizciliğine hizmet eden birçok önemli projeyi de hayata geçirdi. At sevgisini, babası Fethi Tulgar'dan alan ve genç yaşlarda atçılık camiasına adım atan Tulgar, 2001 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi. Sahibi olduğu Kalamış ve Kuşadası isimli safkanlarla birçok grup koşu kazandı. Çeşitli dönemlerde Yönetim Kurullarında Genel Sekreter ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Tulgar, Yüksek Komiserler Kurulu Üyeliği de yaptı. Türk atçılığına sayısız hizmetleri bulunan ve 2013 yılında aramızdan ayrılan A. Hücum Tulgar'ı anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

ccmpyqrqImgvu4pfk1ztla6f.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.