Merhum Asli Üyemiz A. Yücel Birol'u saygıyla anıyoruz

Merhum Asli Üyemiz A. Yücel Birol'u saygıyla anıyoruz

4+ yaşlı safkan İngiliz atlarının katılım göstereceği mücadele, 1500 metre mesafe üzerinden sentetik pistte yapılacak.

2022 yılı A. Yücel Birol Koşusu'nda; Kuzey Yağmuru, Sumel Han, Azmantor, Beyond Redemption, Koca Seyid, Litecoin, Raul, Steel Man ve Zlatibor isimli safkanlar boy gösterecek.
 

A. Yücel Birol

1945 yılında Ankara'da doğan A. Yücel Birol, kadın atçılarımızdan Hikmet Birol'un oğludur. Atçılık camiasına 1961 yılında adım atan Birol, uzun yıllar atçılık ve yetiştiricilikle uğraştı. Tutkuyla bağlı olduğu atçılığa, 54 yılını veren Birol, İngiltere, Fransa ve İrlanda'da yarışçılık ve yetiştiricilikten edindiği tecrübeler ve yenilikçi fikirlerle ülkemizde atçılığın gelişmesine öncülük etti. 1986 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçilen Birol, çeşitli dönemlerde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde de bulundu. Birol Ekürisi olarak sahibi oldukları Vidar ve Welldone gibi safkanlarla Gazi Koşusu başta olmak üzere, ülkemizde ve Avrupa'da birçok yarışta kupa ve başarı elde etti. 2015 yılında aramızdan ayrılan A. Yücel Birol'u, anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

lpjrcfmdv7t8qk1I6mjpfkib.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.