Merhum Asli Üyemiz Enver Güreli’yi saygıyla anıyoruz

Merhum Asli Üyemiz Enver Güreli’yi saygıyla anıyoruz

3 yaşlı İngilizlere mahsus koşu (KV-8/S), çim pistte 1600 metre mesafede gerçekleştirilecek. Yarışta start alacak dört tay şöyle; Bright Hope, Baba Şahin, Gökdenizim ve Lega Lady.


2021 yılı galibi Malkoçhan

Enver Güreli

1914 yılında Balıkesir’de doğan Enver Güreli, İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun oldu. Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdikten sonra Fransa’da eğitimini tamamladı. Toprak Mahsulleri Ofisi İstanbul Bölge Müdürü ve Ticaret Ofisi Genel Müdür Vekili olarak görev yaptı. Ardından siyasi hayata atılan Güreli, Balıkesir Milletvekili olarak parlamentoya girdi. 1951 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi. 1952-1953 yılları arasında Ekonomi ve Ticaret Bakanı olarak görev yaptı. 1964 yılında Balıkesir Milletvekili olarak yeniden parlamentoya giren Güreli, bu görevini 1968 yılına kadar sürdürdü. 1982 yılında vefat eden Türk siyasetçi, sanayici ve işadamı Enver Güreli’yi anısına düzenlenen bu koşu vesilesi ile saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

xclkfpnjrqm3t0oIgi685ba4.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.