Merhum Asli Üyemiz M. Alpay Özoğul'u saygıyla anıyoruz

Merhum Asli Üyemiz M. Alpay Özoğul'u saygıyla anıyoruz

3+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus olarak koşulacak yarış, 1900 metre mesafe üzerinden çim pistte gerçekleştirilecek.

2022 yılı M. Alpay Özoğul Koşusu'nda; Arts Man, Dombra, Giant Dream, Golden Ruler, Kingsman, Secret Blood, Trevi Fountain, Wolf Polat ve Girl Gone Bad isimli safkanlar start alacak.
 

M. Alpay Özoğul

1937 yılında İstanbul'da doğan M. Alpay Özoğul, uzun yıllar yöneticilik yaptığı Shell Türkiye'den emekli oldu. Ardından 20 yıl boyunca otomotiv yakıt pazarlama alanında çalıştı. 1960'lı yıllarda atçılık camiasıyla tanışan Özoğul, sahibi olduğu atlarla önemli yarışlar kazandı. Uzun bir süre yetiştiricilikle de uğraştı. Lady Rose isimli safkanıyla 1990 yılı G1 Kısrak Koşusunu kazandı. Ayrıca yetiştirdiği ve koştuğu Hülyalım ve Nihavent gibi safkanlarla birçok grup koşuyu kazanma ve tabela yapma başarısı gösterdi. 1993 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçilen Özoğul, 1998 yılında Yönetim Kurulunda görev aldı. 2007 yılında aramızdan ayrılan M. Alpay Özoğul'u, anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

6g0z27rbiyq1omcaIjwrf3uv.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.