Merhum Asli Üyemiz Nurettin Karaca'yı saygıyla anıyoruz

Merhum Asli Üyemiz Nurettin Karaca'yı saygıyla anıyoruz

3+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus olarak gerçekleştirilecek mücadele 1200 metre mesafe üzerinden sentetik pistte yapılacak.


2023 yılı galibi Hakna

2024 yılı Nurettin Karaca Koşusu'na; Edgar, Obrada, Wolf Polat, El Audaz, Gutshot, Prince Of Darkness, Luminary, Polpoo ve Operasyon isimli safkanlar katılacak.
 

Nurettin Karaca

1925 yılında Bandırma'da doğan Nurettin Karaca, Boğaziçi Lisesi'nde başladığı eğitimini İstanbul Erkek Lisesi'nde tamamladı. Kardeşleriyle birlikte baba mesleği olan tekstil işine devam etti. Trikotaj Fabrikası ve Çiftgeyik Markası'nı kurarak iş hayatına atıldı. 1957 -1958 yıllarında satın aldığı yerli taylarla atçılık camiasına adım attı. Aynı yıllarda yurtdışından ithal ettiği gebe kısraklarla yetiştiriciliğe de başlayan Karaca, 1960 yılı G1 Cumhurbaşkanlığı ve Türkiye Jokey Kulübü, 1961 yılı Başbakanlık Koşusu galibi Belka başta olmak üzere Beau Repaire, Karaca ve Scorpion gibi safkanlarıyla birçok başarılar elde etti. 1960 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçilen Karaca, 1975 yılında Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi olarak görev yaptı. 2008 yılında aramızdan ayrılan Nurettin Karaca'yı, anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

p4rjktkwIuynagt7uqbfoyx8.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.