Merhum Asli Üyemiz Özkan İşgüden'i saygıyla anıyoruz

Merhum Asli Üyemiz Özkan İşgüden'i saygıyla anıyoruz

3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının katılım göstereceği mücadele, 2100 metre mesafe üzerinden çim pistte yapılacak.

2023 yılı Özkan İşgüden Koşusu'nda; Gold Power, Jawinger, Talha Paşa, Victory Weapon, Atıcı Bey, Grey Kurt ve Higebz isimli safkanlar start alacak.
 

Özkan İşgüden

1942 yılında İstanbul'da doğan Özkan İşgüden, İstanbul Üniversitesi Jeoloji Bölümü'nden mezun oldu. Ardından aynı fakültede doktora yaptı. Jeoloji konusunda yaptığı bilimsel çalışmaları da yayımladı. 1972 - 2018 yılları arasında kurucusu olduğu Samtaş Abrasiv Firması'nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Özkan İşgüden, 1998 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi. Çatalca 'da bulunan Samtaş Harası'nda uzun yıllar boyunca İngiliz atı yetiştiriciliği yaptı. Sahibi olduğu Sam Holme isimli safkan ile 1996 yılı Çaldıran, 1997 yılı Gazi Koşusu, Erkek Tay Deneme koşularına katıldı ve ikinci oldu. Sahibi olduğu ve yetiştirdiği, Grup koşularda tabela başarısı olan diğer safkanları; Earthquake, Fracture, Samkan, Sambey, Samyeli, Samtaş Stud ve Tektonik 'tir. 2018 yılında aramızdan ayrılan Özkan İşgüden'i anısına düzenlenen bu koşu vesilesi ile saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

t4yhqd2agklzr7mrovp8d1bv.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.