Merhum Asli Üyemiz Serdar Kemal Özçolak'ı saygıyla anıyoruz

Merhum Asli Üyemiz Serdar Kemal Özçolak'ı saygıyla anıyoruz

3+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus olarak düzenlenecek mücadele 1900 metre mesafe üzerinden çim pistte yapılacak.


2023 yılında pistten galibiyetle ayrılan Age Of Fire
 

2024 yılı Serdar Kemal Özçolak Koşusu'nda geçen yılın galibi Age Of Fire ile birlikte Raks Star, Grey Kurt, Mister Görkem ve Zafer Ateşi isimli safkanlar start alacak.
 

Serdar Kemal Özçolak

1961 yılında İstanbul'da doğan Serdar Kemal Özçolak, 1982 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi'nden mezun oldu. Ardından Almanya'da bulunan M.A.N Roland Matbaa'da, İsviçre'de bulunan Müller Martini Matbaa'da ve İngiltere'de bulunan Goss Matbaa'da eğitimlerini tamamladı. 1982-1986 yılları arasında Meteksan Ltd. Şirketi'nde Teknik Müdür olarak, 1986-2000 yılları arasında Sabah Gazetesi'nde İşletme Müdürü, Koordinatör ve Genel Müdür olarak görev yaptı. Bursa Mustafakemalpaşa'da bulunan Velo-Medya Harası'nı kuran Özçolak, sahibi olduğu ve yetiştirdiği 2001 yılı G1 Başbakanlık Koşusu galibi Medya ve 2014 yılı G1 Cumhuriyet Koşusu galibi Bakibey başka olmak üzere, Abdülbey, After Davi, Gold Tulip, Lord of Yıldızer, Makale, Mourinho, Nedimem, Tanatar, Velociraptor ve Velo Crown gibi safkanlarıyla birçok Grup koşu kazanma başarısı elde etti. 2005 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçilen Özçolak, Yönetim Kurulu Üyeliği de yaptı. 2015 yılında At Yarışı Yazarları Derneği tarafından yılın en başarılı yetiştiricisi ödülüne layık görüldü. 2020 yılında aramızdan ayrılan Serdar Kemal Özçolak'ı anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

8sdxl4hkz0xtohr5wauqljbm.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.