Merhum Asli Üyemiz Vural C. Çakım'ı saygıyla anıyoruz

Merhum Asli Üyemiz Vural C. Çakım'ı saygıyla anıyoruz

3 yaşlı safkan İngiliz taylarına mahsus olarak düzenlenecek mücadele, 1500 metre mesafe üzerinden sentetik pistte yapılacak.


2023 yılı galibi Dagmar

2024 yılı Vural C. Çakım Koşusu'nda şu safkanlar start alacak; Dragons Son, Human Torch, Mr Cino ve Pitfall.

Vural C. Çakım

1931 yılında İstanbul’da doğan Vural Çakım, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı eğitimini, Paris Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bağlı Ecole Dentaire de Paris’te tamamladı. 1957 yılında Chirurgien Dentiste’den mezun oldu. Cenevre Üniversitesi Tıp Fakültesi Institut de Medecine Dentaire’de paradontoloji dalında yüksek lisans yaptı. Askerlik görevinden sonra diş hekimi olarak iş hayatına devam eden Çakım, 1973 yılında at sahibi olarak başladığı atçılığa, 1978 yılında kurduğu harada yetiştiricilik yaparak devam etti. Aynı yıl Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçilen Çakım, 1980 yılında sahibi olduğu Levano isimli kısrakla Gazi Koşusu’nu kazandı. Johny Guitar isimli safkan başta olmak üzere Klubnika, Mummys Love ve Fiorito isimli safkanlarıyla birçok kupalı koşu kazandı. 2012 yılında aramızdan ayrılan Vural Çakım’ı, anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.
 

nm5pyd2wa3subq7fvubwzapx.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.