Merhum Asli Üyemiz Yalçın Batur'u saygıyla anıyoruz

Merhum Asli Üyemiz Yalçın Batur'u saygıyla anıyoruz

2 yaşlı safkan İngiliz taylarının boy göstereceği mücadele, 1200 metre mesafe çim pistte start alacak.

2022 yılı Yalçın Batur Koşusu'na; Berke Ağa, Gezzal, Turdemirkır, Mountain, Nirvana, Sensin Oğlum ve Tayyar Ali isimli taylar katılacak.
 

Yalçın Batur

1942 yılında Ankara 'da doğan Yalçın Batur, küçük yaşta binicilik dersleri aldı. Centilmen ve profesyonel jokey olarak 18 yıl sürdürdüğü binicilik kariyerinde birçok yarış kazandı. At yetiştiriciliğiyle de uğraşan Batur, 1988 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi. Denetim ve Disiplin Kurulu Başkanı, At Yarışı Yazarları Derneği Kurucu Üyesi, Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Üyesi ve Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Aynı zamanda yarış yazarlığı yapan Batur'un çeşitli dergi ve gazetelerde 1000'i aşkın makalesi yayımlandı. 1980 yılından itibaren Yüksek Komiserler Kurulu'nda Teknik Uzman ve Başmüşavir olarak görev aldı. 2006 yılında aramızdan ayrılan Yalçın Batur'u, anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

v7akbzs5fnu8jnegyaf64hlm.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.