MEYDAN TASARIM YARIŞMALARININ BİRİNCİLERİ AÇIKLANIYOR

MEYDAN TASARIM YARIŞMALARININ BİRİNCİLERİ AÇIKLANIYOR

İBB ve İstanbul Planlama Ajansı’nın (İPA) ortak çalışmasıyla gerçekleşen meydan tasarımları yarışmasında, ödüller sahiplerini buluyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 26 Kasım'da katılacağı törende, Taksim, Bakırköy Meydanları ile Salacak kıyı bandı tasarım yarışmasının birincileri açıklanacak.

“İstanbul Kamusal Mekânlarına Kavuşuyor” temasıyla kentin meydanlarını yeniden tasarlamayı amaçlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), bu amaçla Taksim, Bakırköy meydanları ile Salacak kıyı tasarımları için yarışma düzenledi. İstanbul Planlama Ajansı ve İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı işbirliğiyle düzenlenen tasarım yarışmasıyla, meydanların nefes alınabilen, canlı, huzurlu ve güvenli yerler olması hedefleniyor.

Taksim Kentsel Tasarımı, Bakırköy Cumhuriyet Meydanı ve Salacak Kentsel Tasarım yarışmalarına toplam 233 ekip yarışmacı olarak katıldı. İstanbullular tarafından büyük ilgiyle karşılanan her üç yarışma için düzenlenen halk oylamasında ise 352 bin 784 kişi oy kullandı.

Alanında uzman jüri üyelerince değerlendirilen meydan tasarım projelerinin birincileri, 26 Kasım'da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katılacağı törende kamuoyuna açıklanacak.

 

 

 

 

 

 

 


Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.